1. Ana Sayfa
  2. Genel

WhatsApp Yeni Gizlilik Politikasını Kabul Etmezseniz Ne Olur?

WhatsApp Yeni Gizlilik Politikasını Kabul Etmezseniz Ne Olur?
0

Başlıklar

WhatsApp yeni gizlilik politikası ne zaman yürürlüğe girecek? WhatsApp’ın tartışmalı yeni gizlilik politikası 15 Mayıs 2021’de yürürlüğe girecek. Güncellenen anlaşma, Facebook’a WhatsApp verilerinizi toplama izni veriyor ve pek çok kişi bundan memnun değil. Bununla birlikte, kullanıcılar yeni şartları otomatik olarak kabul etmek zorunda değildir, ancak bunları kabul etmeyenler hizmetlerinde bazı değişiklikler yaşayacaktır. Sonunda uygulamayı kullanamayacaksınız, ancak haftalar içinde gittikçe daha fazla erişimi kaybettiğiniz için aşamalı bir geçiş olacak.

Whatsapp Yeni Gizlilik Politikası

WhatsApp, kullanıcılarına gizlilik değişiklikleri hakkında periyodik hatırlatmalar gönderdi, ancak şimdilik bildirimleri kapatabilir ve değişiklikleri kabul etmeden uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak WhatsApp’a göre, “Birkaç haftalık bir sürenin ardından, insanların aldığı hatırlatma sonunda kalıcı hale gelecektir.” Bu, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar için farklı zamanlarda gerçekleşecek.

Bu olduğunda, uygulama içi bildirim, siz yeni gizlilik politikasını kabul edene kadar sohbet listenize veya diğer işlevlere erişimi engeller. Bu süre boyunca gelen sesli ve görüntülü aramaları kabul etmeye devam edebilecek, WhatsApp push bildirimleri yoluyla mesajları okuyabilecek veya yanıtlayabileceksiniz, ancak uygulama içi özelliklere erişiminiz olmayacak.

WhatsApp’a erişimimi ne zaman tamamen kaybedeceğim?

Birkaç hafta kısaltılmış uygulama özelliklerinden sonra, kullanıcılar gizlilik sözleşmesini kabul edene kadar WhatsApp’tan (bildirimler ve gelen aramalar dahil) tamamen kilitlenecekler. WhatsApp bunun gerçekleşmesinin ne kadar süreceğini söylemiyor.

WhatsApp Yeni Gizlilik Politikası

WhatsApp yeni gizlilik politikası hakkında ne yapmalısınız?

WhatsApp kullanıcılarının iki seçeneği vardır: Birincisi, elbette yeni gizlilik sözleşmesini kabul edebilir ve WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Hesabınız hala aktif olduğu sürece bunu istediğiniz zaman yapmakta özgürsünüz, ancak daha erken kabul etmek, hizmet kesintilerini önlemek anlamına gelir.

İkinci olarak, yeni gizlilik politikasını tamamen reddederseniz, WhatsApp’tan yeni bir mesajlaşma servisine geçebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, Facebook’u işinizden uzak tutma konusunda ciddiyseniz, ancak bunu yapmadan önce WhatsApp verilerinizi ve mesaj geçmişinizi dışa aktarmanız koşuluyla WhatsApp hesabınızı da silmelisiniz. Sohbeti veya kişisel verileri diğer uygulamalara aktaramazsınız, ancak daha sonra başvurabileceğiniz mesajlarınızın bir yedeğine sahip olursunuz.

WhatsApp mesajları nasıl kaydedilir? (Android, iOS)

WhatsApp mesajlarını kaydetmeniz için yapmanız gerekenler oldukça basit. Bu yöntem hem iOS hem de Android kullanıcıları için aynıdır.

  • Bir sohber dizisi açın.
  • Menüyü açmak için ekranın üst kısmındaki sohbetin adına dokunun.
  • Aşağı kaydırarak “Sohbeti Dışa Aktar” seçeneğine gidin. Yedeklemenize medya eklerini eklemeyi veya yalnızca yedek metin verilerini seçebilirsiniz.
  • Kaydetmek istediğiniz diğer tüm mesajlar için tekrarlayın.

WhatsApp hesap verilerinizi talep etmek için yapmanız gerekenler (Android, iOS)

  • Ayarlar > Hesap > Hesap bilgilerini isteyin’e tıklayın.
  • WhatsApp, indirilebilir veri raporunuzla birlikte üç gün içinde sizinle iletişime geçecektir.

Kalıcı bildirim sizi uygulamadan engellemeden önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Bununla birlikte, yeni gizlilik politikasını her zaman kabul edebilir, hesabınızı yedekleyebilir ve ardından silebilirsiniz veya 120 gün boyunca pasif kaldıktan sonra bu işi WhatsApp’ın yapmasını bekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

1991 doğumluyum ve oyun dünyasına 2000 yılında PlayStation 1 ile giriş yaptım. Editörlük yapmaya 2020 yılının başında başladım ve halen devam etmekteyim. Oyun haberlerinin yanı sıra SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgili de içerikler giriyorum. Blogsijen bünyesinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

Yorum Yap