1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Instagram Hikaye’de YouTube Music Paylaşma

Instagram Hikaye’de YouTube Music Paylaşma
0

YouTube Music Instagram hikaye paylaşma nasıl yapılır? İlgili özellik hakkında bilinen bütün detayları ve kullanımını sunuyoruz.

Günümüzde birçok kullanıcı artık Spotify, Apple Music ve benzeri platformlar yerine YouTube Music’i tercih ediyor. Çünkü YouTube Music üzerinden hem Spotify’daki müziklere ulaşmanız ve hem de YouTube üzerindeki içeriklere ulaşmanız mümkün. Üstelik YouTube Music, YouTube Premium paketi ile de beraber gelmekte. Bu bağlamda YT Music gerçekten avantajlı bir platform. Ancak YT Music’in muadili olan platformlara göre son derece yeni olduğunu unutmamak gerek. Dolayısıyla YT Music’in eksik kaldığı ya da başarılı olamadığı bazı alanlar mevcut. Bu alanlardan bir tanesi de hikaye paylaşma özelliği.

YouTube Music Instagram Hikaye Paylaşma

YT Music ile beraber Instagram’da hikaye paylaşmanız ne yazık ki imkânsız. Zira ilgili platform Spotify ya da Apple Music gibi bu özelliği sunmamakta. Bu özelliğin YouTube tarafından sisteme entegre edilmesi gerekiyor. Ancak bu entegrasyon henüz gerçekleşmedi.

Fakat konuyla alakalı olarak yeni bilgiler mevcut. Son gelen haberlere göre YouTube Music uygulamasının bazı kullanıcılarında hikaye paylaşma özelliği gelmiş vaziyette. Böylece yetkililerin ilgili özellik üzerinde çalıştıklarını söyleyebiliriz. Ancak özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında net bir fikir yok. Aynı zamanda konu hakkında Google ve YouTube tarafından gelen resmi bir açıklama da söz konusu değil.

Instagram Music Hikaye

Birçok YT Music kullanıcısı bahsi geçen özelliğe alternatif olarak Instagram Music hikaye özelliğini kullanıyor. Siz de bu özellikle beraber güzel bir alternatif oluşturabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Instagram’dan hikaye oluşturucuya gitmek ve sonrasındaysa eklentiler kısmından hikayeye müzik eklemekBöylece paylaşmak istediğiniz müzik hikayeye eklenmiş olacaktır.

Üstelik müziğin boyutuyla, yapısıyla ve kare halini almasıyla da Spotify, Apple Music benzeri bir görüntü oluşturmanız mümkün. Aynı zamanda müzikten seçeceğiniz kısmın hikayenizde çalması da işin güzel tarafı olacak. YouTube Music Instagram hikaye paylaşma özelliği geldiği zaman nasıl paylaşım yapabileceğinizi sizlere detaylı ve ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Şu an itibariyle böyle bir özellik sistem üzerinde söz konusu değil.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Birkaç yıldır bu sektörde, çeşitli sitelerde editörlük yapmaktayım. Teknoloji ve güncel hayatta karşılaştığımız problemlere çözüm sağlayacak yazılar yazıyorum.

Yorum Yap