1. Ana Sayfa
  2. Oyun
Trendlerdeki Yazı

Valorant FPS Arttırma Yolları Nelerdir? Görüntü Ayarları Nasıl Yapılmalı?

Valorant FPS Arttırma Yolları Nelerdir? Görüntü Ayarları Nasıl Yapılmalı?
0

Valorant FPS arttırma yolları nelerdir? Bilinen bütün yöntemlerle FPS arttırmanın en iyi yollarını detaylıca anlatıyoruz.

Valorant FPS artırma

Valorant oyununda FPS büyük önem arz etmekte. Zira aldığınız FPS oranı ile beraber oyununuzun stili de bir hayli değişiyor. Unutmayın ki bu tarz oyunlar hıza, reflekslere ve akıcılığa dayanmaktalar. Bu bağlamda hız ve akıcılık açısından sınıfta kalmamak adına yüksek oranda FPS almanız şart. Aynı zamanda reflekslerinizi de daha iyi kullanabilmek için FPS oranınızı iyi bir seviyede tutmanız gerekiyor. Eğer rakibiniz sizden daha yüksek FPS alıyorsa muhtemelen sizden rekabette birkaç adım daha önde olacaktır.

Valorant FPS Arttırma Yolları

  • Başlangıç Programlarını Kapatmak
  • Virüs Programını Kapatmak
  • Sistem Temizliği Yapmak
  • Virüs Temizliği Yapmak
  • Ayar Düşürmek
  • Format Atmak

Üst tarafta verdiğimiz yollarla siz de rahatlıkla FPS arttırabilirsiniz. Valorant FPS arttırma yolları içerisinde temel husus cihazınızın sistem kullanımını düşürmektir. Böylece cihazınızda boşta kalacak olan sistem Valorant tarafından kullanılabilir. Bu sayede de daha çok FPS alırsnız.

İşe öncelikle başlangıç programlarını kapatarak başlayın. Bu sayede bilgisayarınızın başlangıcında açılan ve gereksiz yere sisteminizi tüketen yazılımlardan kurtulmuş olursunuz. Bunun için cihazınızın görev yöneticisindeki başlangıç sekmesine göz atmanız mümkün. Eğer herhangi bir virüs programınız varsa bu yazılımı da kapatmanızı öneriyoruz.

Sistem temizliği yapmanız da son derece önemli. Bunun için bilgisayarınızdaki gereksiz bütün yazılımları silin. Ardından da kuvvetli bir virüs taraması yapın. Virüs taraması için Malwarebytes ve Kaspersky gibi yazılımları kullanmanız mümkün. Bu yazılımlarla beraber sisteminizin arka planında cihazınızı zorlayan virüslerden de kurtulmuş olursunuz.

Valorant Görüntü Ayarları

Bütün bu hamlelere rağmen istediğiniz FPS’yi alamıyorsanız oyun ayarlarınızı düşürmenin vakti geldi demektir. Bütün oyun ayarlarınızı en düşüğe alın, hâlâ verim alamadıysanız çözünürlüğünüzü düşürün. Bu ayarlamalarla birlikte FPS arttırmanız mümkün.

Her şeye rağmen istediğiniz sonucu alamazsanız format atmayı deneyin, eğer format atmakla birlikte de bir kazanım elde edemediyseniz cihazınızın değişim zamanı gelmiş demektir. Çünkü bu durumda açıkça görebilirsiniz ki bilgisayarınız Valorant için yeterli özelliklere sahip değil. Eğer Valorant FPS arttırma yolları işe yaramadıysa daha düşük sistem isteyen bir oyun olan Wolfteam’ı da oynamanız mümkün.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Birkaç yıldır bu sektörde, çeşitli sitelerde editörlük yapmaktayım. Teknoloji ve güncel hayatta karşılaştığımız problemlere çözüm sağlayacak yazılar yazıyorum.

Yorum Yap