1. Ana Sayfa
  2. Genel

Dilek Feneri Nedir? Nasıl Uçurulur?

Dilek Feneri Nedir? Nasıl Uçurulur?
0

Son yıllarda sevgililer arasında kıyasıya bir sürpriz yarışı yaşanmakta. Birbirinden farklı ve güzel hediyeler ve teklifler yaşanır iken bunlar sosyal medya içerisinde de büyük bir yankı uyandırıyor. Son dönemlerin favorileri arasında ise dilek feneri yer almaktadır. Tüm organizasyonlarda kullanabileceğiniz dilek feneri farklı bir tarz ve havası ile beğeni toplayacaktır. Çevreye hiçbir zararı olmayan bu Dilek Balonu havada süzülür iken görüntüsü ile sizi ve organizasyon içindeki herkesi mesh edecektir.

Dilek Feneri

Dilek Feneri Nasıl Uçurulur?

Aldığınız dilek feneri içerisinden çıkan mumu yine dilek fenerinin altında yer alan demir kablolu alana yerleştirerek kullanıma hazır hale getiriyorsunuz. Daha sonra aşağıdan yukarıya doğru yaktığınız mum ile birlikte balon içerisine hava dolmaya başlayacak ve bu hava dilek fenerinin havaya yükselmesini sağlayacak.

Dilek Fenerinin Çevreye Zararı Var Mıdır?

Son yıllarda çok fazla tercih edilen dilek fenerinin çevreye hiçbir zararı bulunmamaktadır. Yakılan mumun havası ile canlanan dilek feneri daha sonra sönerek yere inmektedir. Çok fazla havalanan Dilek Feneri genellikle uzak bölgeye düşer iken düştüğü yere hiçbir zarar vermemektedir.

Neden Dilek Feneri?

Kız arkadaşınıza veya düğün gününüzde güzel bir fark yaratarak değişik bir şey yapmak istiyor iseniz dilek feneri tam size göre. Herkesin yapmadığı ve havada vermiş olduğu güzel görünü ile tercih edebileceğiniz bir uygulama olan dilek feneri ekonomik olması ile de herkes tarafından tercih edilecek.Kolay kullanımı ve gökyüzünde vermiş olduğu hoş görüntü ile dikkat çeken dilek feneri arkadaşlarınız ile birlikte bir piknik gezmesinde dahi kolayca uçurabileceğiniz bir balondur.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap