1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Uygulamanızın Android’de Çökmesini Nasıl Durdurursunuz?

Google Uygulamanızın Android’de Çökmesini Nasıl Durdurursunuz?
0

En son Google uygulama güncellemesi olan 12.23.16.23 sürümü bazı kararsızlık sorunları taşıyor. Çok sayıda kullanıcı, uygulamanın Pixel, Motorola ve Samsung cihazlarında birkaç dakikada bir kilitlendiğini bildiriyor.

Uygulamanın Google aramasından Google lensine, “Keşfet” beslemesine kadar her şeyi kontrol ettiği ve cihazınızdan etkilenmediğinde hiçbiri düzgün çalışmayacak olan Android Auto, Google Podcast’ler ve Google Asistan ile iletişim kurduğu düşünüldüğünde bu bir sorundur.

Google
Google

Genellikle, bu tür korkunç hatalar, bir güncelleme ile resmi olarak yayınlanmadan önce tespit edilerek düzeltilir, ancak nedense test kullanıcıları beta döneminde bununla karşılaşmadı ve başarılı bir şekilde geçmeyi başardı. Neyse ki, bu sorunlar ilgili mevcut iki düzeltme var: Google uygulamasının beta sürümünü seçebilir ve 12.24 yamasının erken bir sürümünü indirebilir veya Google uygulamasının önceki kararlı sorunsuz çalışan sürümüne geri dönebilirsiniz.

Ancak, her iki düzeltme de uyarılarla birlikte gelir. Sık sık uyardığımız gibi, beta yazılımı öngörülemeyen hatalara ve kararlılık sorunlarına neden olabilir, ancak Google uygulamasının önceki bir sürümüne geri dönmek biraz cihaz bakımı yapmanızı gerektirir. Örneğin, Google Podcast’lerden tüm bölümleri siler ve cihazınızda Google Asistan’ı yeniden yapılandırmanız gerekir.

Her iki seçenek de uygun değilse ve birkaç gün daha çökmeler yaşamaya hazırsanız, 12.24 yaması yakında kararlı kanal üzerinden sunulacak. Kararlı sürümü yüklemek Google Asistan, Google Podcast’ler veya diğer uygulamaları yeniden yapılandırmanızı gerektirmez.

Ancak bıktıysanız ve şu anda Google uygulaması hatasını düzeltmek istiyorsanız, bu seçeneklerden birini deneyin. Hangi yöntemin sizin için en iyi olduğuna karar vermeyi size bırakacağız – ancak ikisini de nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Google Beta Sürümüne Nasıl Katılınır?

  • Google uygulamasının beta programı sayfasına gidin.
  • Aşağı kaydırın ve “Katıl”ı seçin. (Bu, telefonunuzda veya masaüstünüzde yapılabilir.)
  • Telefonunuzda Google Play uygulamasını açın.
  • Google Hesabı profilinize dokunun, ardından Uygulamaları ve cihazları yönet > Son güncellemeleri gör > Mevcut güncellemeler > Güncellemeleri kontrol et seçeneğine gidin.
  • Google Uygulamasını bulun ve “Güncelle”ye dokunun. Güncellemenin yüklenmesini bekleyin.

Google uygulamasının beta sürümünden çıkmanın ve kararlı sürüme geri dönmenin, güncellemeleri kaldırmakla aynı etkiye sahip olacağını unutmayın; bu nedenle, düzeltme yapıldığında betadan tekrar çıkmayı seçerseniz Google Asistan’ı yeniden yapılandırmanız gerekir.

Sorunlu Google Uygulama Güncellemesini Kaldırın

  • Android cihazınızın Ayarlar uygulamasında Uygulamalar ve bildirimler > Tüm uygulamaları gör seçeneğine gidin
  • Listeden Google uygulamasını bulun ve dokunun.
  • Sağ üstteki üç noktalı düğmeye dokunun, ardından “Güncellemeleri kaldır”ı seçin.
  • İşlemin tamamlanmasını bekleyin. Tamamlandığında, Google Asistan’ı tekrar kurmanız ve Google Podcasts kitaplığınızı yeniden indirmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

1991 doğumluyum ve oyun dünyasına 2000 yılında PlayStation 1 ile giriş yaptım. Editörlük yapmaya 2020 yılının başında başladım ve halen devam etmekteyim. Oyun haberlerinin yanı sıra SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgili de içerikler giriyorum. Blogsijen bünyesinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

Yorum Yap