1. Ana Sayfa
  2. Genel

Dövme Cilt Kanseri Yapar Mı? Zararları Nedir?

Dövme Cilt Kanseri Yapar Mı? Zararları Nedir?
0

Güneş, cep telefonu, sigara ve şimdide dövmenin cilt kanseri yaptığı ortaya çıktı. Ben zaten dövmelerden nefret ederim. Hiç bir zamanda yaptırmam. Neyine özenipte yaptırıyor yaptıranlar anlayamıyorum. Çok iyi olduğunu sanıyorlar heralde ama berbat bence. Tabi ki bu benim düşüncem. Sizin düşünceniz farklı olabilir. Ama en azından sağlığınızı bir düşünün derim.

Dövme Cilt Kanseri Yapar Mı?

Dövme Kanser Yapar Mı?ABD ‘deki sağlıkçıların görüşleri dövme yapmak için kullanılan boyaların kanserojen maddeler bulundurduğunu tespit etti. Ben hiç şaşırmadım.Özellikle kalıcı dövmelerde kullanılan boyaların çoğunun onayı yok. Ve bunlarında bazılarının içinde kanseri tetikleyen kimyasal maddeler bulunuyor. Bazı dövmecilerin farklı boyalar kullanıldığı söyleniyor. Otomobil boyası, yazı mürekkebi gibi. Ama bununla ilgili ABD’de henüz bir yönetmenlik yok.Üreticiler ise boyaların içinde bitkisel esaslı maddelerin olduğunu söylüyor. Ama meslek sırrı nedeniyle tam olarak neleri bulundurduğunu açıklamıyorlar. Eeee söylemesini beklememeliyiz tabiki ?

Ünlülerden futbolcu David Beckham ve Hollywod’daki seksi yıldız Angelina Jolie’nin de dövme bağımlısı olduğu biliniyor.Neyse her şeyi geçtim hadi sağlığa zararlı değil diyelim. Ama ne gerek var dövmeye ? Hiç yakışmıyor kimseye yakıştığını görmedim şimdiye kadar. Kendi kendinize yakıştığını zannedip böyle saçma işler yapmayın. Sadece bir öneri bana kızanlarda olabilir ama öyle yani.Konudaki resimde olan dövme biraz küçük ama iyi görünmüyor bence. Hele bazıları var koskocaman dövme yaptırıyor ve bir şey yaptığını sanıyor heralde. Araştırmalara göre dövmenin zararlı olduğunu herkesin zaten bilmesi lazım.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap