1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Whatsapp Hesap Doğrulama SMS Kodu Gelmiyor?

Whatsapp Hesap Doğrulama SMS Kodu Gelmiyor?
1

Teknolojinin gelişmesi üzerine yeni birçok mesajlaşma programı da çıkıyor. Hiç şüphesiz ki dünya genelinde en çok tercih edilen ve beğenilen mesajlaşma programı Whatsapp’tır. Bir çok özelliğinden olan fotoğraf/video atma, görüntülü konuşma gibi önemli noktalar kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilmesine neden oluyor. WhatsApp programını ilk kez kullanacak olanla için WhatsApp’ı indirdikten sonra uygulamaya kayıt olmanız gerekmektedir. Bunun için telefon numaranızı doğru girmelisiniz. Bazı kullanıcılar doğrulama SMS’i gelmemesinden şikâyetçiler.

whatsapp güncelleme

Whatsapp mesajlaşma programında yapmanız gereken ilk işlerden birisi hesabınızı doğrulamak. Bunun için telefon numaranızla birlikte sol taraftaki ülke kodunu eğer Türkiye ise +90 olarak işaretledikten sonra telefon numaranızı doğru bir şekilde girmeye özen göstermelisiniz.

Doğrulama Mesajının gelmemesi durumlarında yapılması gerekenler

1-Telefon numaranızı girerken başına 0 eklemeden girin.

2-Telefonunuzun internet bağlantısı olduğundan emin olun aksi takdirde doğrulama işlemi gerçekleşmez.

3-Telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

4-Uygulamayı silip en güncel versiyonunu yüklemelisiniz.

5-Telefonunuzdan Whatsapp aracılığı ile kendi telefonunuza bir deneme mesajı gönderebilirsiniz.

6-Sms hizmetiniz yavaş olabilir. Deneme sms si almak uzun sürdüyse doğrulamayı yeniden deneyin ve ilerleme bölümünün tamamlanmasını bekleyin. Bu işlem 10 dk. Kadar sürebilir sabırlı olmalısınız.

7-Süre dolduğunda doğrulama olumsuz olursa çağrı alma seçeneği belirir. Çağrıyı yeniden gelmesi için beni ara seçeneğini seçin arama gelmesi için birkaç saniye bekleyin. Çağrı geldikten sonra otomatik olarak aktivasyon kodunu söyler. Bu söylenen kodu WhasApp programınıza girin ve artık Whatsapp doğrulanmış olmalıdır.

 

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Benim wsap gelmiyor kodu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir