1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Ziyaretçiler İçin Web Tasarım Ne Kadar Önemli?

Ziyaretçiler İçin Web Tasarım Ne Kadar Önemli?
0

İnternet kullanımının gün geçtikçe daha fazla artması insanların web site açmalarına neden olmaktadır. Şimdilerle herkes kendine site kurup, sitelerinin iyi yerlere gelmesini hayal ediyor. Ama siteleri açarlar, içerik paylaşırlar ama yolunda gitmeyen bir takım işler vardır. Bu eksiklikler giderilmeyince sonuç olarak hüsranla karşılaşırlar.İnternet kullanıcılarının hüsranla karşılaşıp, iyi sonuçlar alamamasının birden çok sebebi olabilir ama en önemli sebeplerden birisi de web tasarımıdır.Ziyaretçi Odaklı Tasarım

Web tasarım için ne gerekli diye bir soru sorulacak olursa ilk temel madde hayal gücüdür. Sizlerin hayal güçleri ne kadar gelişmişse tasarım konusunda da işiniz o kadar kolay demektir. Tamam, site kurdunuz ama siteniz ile ilgili ne yapacağınızı önceden belirlemiş olmanız gerekiyor. Belirlediğiniz konuya göre kendinize tasarım konusunda yön verebilir, hayal gücünüzle kimsede olmayan site tasarımları ortaya çıkarabilirsiniz.Tabi ki tek hayal gücünüz bu iş için yeterli olmayabilir. Herkes doğarken tasarımcı olarak da doğmaz. Şimdi yapacağınız iş ise tasarım programları hakkında bilgi sahibi olmak. Bunun içinde birkaç programa ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer bu programların nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız bile internette araştırma yaparak, anlatımlar bulabilirsiniz. Siz yine yapamazsanız yardımcı olacak kişiler mutlaka bulunur.Sitenize girecek ziyaretçiler özellikle sitenizin tasarımına bakar. Görselliğine bakar. Bu yüzden en önemli madde web tasarımı… İçerikte önemli fakat tasarım kadar değil. Mesela; siz siteye girseniz ilk neye bakarsınız? Tabi ki de tasarıma… Bu yüzden göze hoş gelen tasarım demek sizin sitenizin insanların gözünde farklı bir gözle bakılmasına neden olabilir.

Web tasarım işi kolay yapılamayacağından birazda sabır işi diyebiliriz. Sonuçta kodlarla uğraşıyorsunuz, iyi görsel sayfalar oluşturmak istiyorsunuz. Çok kolay da değil bu işler… Ama kodları yazdıktan sonra onları sayfalara dökerken çıkan sonuçta sizlerin mutlu olmanıza yetecektir.Tasarımı çizdiniz, kodladınız ve sayfaya döktünüz. Sitenizin görsel hali tamam… İşte bundan sonra içerik planlaması devreye girer. İçerikte kaliteli olduğunu düşünürsek ziyaretçilerinizin sitenizden ayrılmaya gönlü elvermez duruma gelecektir. Neden? Çünkü site tasarımı değişik, diğer sitelerden farklı bir görünüme sahip… İşte buradan artı bir avantaj… Daha sonra kaliteli içerik… Bu da avantaj ki hem Google hem de sitenizin ziyaretçisi kaliteli yazıları sever. Böylece siteniz gün geçtikçe yükselmeye başlar.Son olarak İnsanlara; amatör, basit, sıradan bir site profili mi görünmesini istersiniz yoksa profesyonel, uzman bir firma – site – gibi mi göstermek istersiniz?

Ayrıca Responsive Tasarım  Nedir konumuzu da göz atmadan geçmeyin.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap