1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Responsive Tasarım Nedir?

Responsive Tasarım Nedir?
0

Türkçesi mobil uyumlu tasarım demektir. Nedir diyecek olursanız css kodlarının web harici media.screen koduyla script olarak temaya gömülmesi ve mobil & tabletten giren kullanıcılara sitenin o şekilde gözükmesidir. Buna yazı fonları, player boyutları, zoom’da dahildir.

Responsive Tasarım Nedir

Responsive tasarım önemli mi?

Yaptığımı gözlemler ve vardığım sonuç itibariyle Google’nin mobil tasarımları sevdiğini kesin olarak söyleyebilirim. Aslında burada yapmamız gereken empati kurmak. Örnek olarak ben akşamları mobil’den r10.net’in ve shiftdelete kullanmaktayım. Bunların arasında en çok tercih ettiğim shiftdelete çünkü göze güzel görünüyor artı yazıları okurken yakınlaştırma kullanmama gerek kalmıyor. Öte yandan google sıralamasında mobil uyumlu yazısını gören kullanıcılar o siteye kayıyorlar. Bu sitenin bir altta ve üstte olması önemli değil zira kullanıcılar site adreslerine bile takılabiliyorlar.

Mobil Uyumlu Tasarım ve Seo
Yukarıda yazdıklarımdan sonra bu tasrım şeklinin seo’da ne kadar fayda sağladığını anlatmama gerek bile yok aslında. Eğer sitenizde responsive tasarım kullanıyorsanız diğer mobil tema kullanmayan sitelerden bir adım öndesinizdir demektir. Bu da daha fazla hit ve gelir demektir.

Kaynak: yilmazinblogu.com

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap