1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Niche Nedir? Niche Kelime Nasıl Bulunur?

Niche Nedir? Niche Kelime Nasıl Bulunur?
0

Niche, genel bir kategorinin alt kategorisi demektir. Niche siteler ile başarıyı yakalamak çok daha mümkündür. Bu yazımda sizlere niche kelimeleri nasıl bulacağımızı ve bazı ipuçlarını vereceğim.Öncelikle Türkçe içerikli sitelerin Adsense’den kazandırmadığını belirtmek istiyorum. Eğer sitelerinizi İngilizce açarsanız gelirleriniz dahada çok artacaktır. Bende bu yazımda İngilizce bir kelime seçerek sizlere Niche sitelerle daha çok kazandırmayı planlıyorum. Bende ilk olarak Türkçe sitelerle başladım bu işe ama baktım ki para kazanmaktan çok kölelik yapıyorum hemen İngilizce sitelere yönelmeye başladım ve şu anda çok şükür makul bir gelire sahip oldum amacım bu bilgileri sizlerle paylaşarak sizlerinde çok paralar kazanmasını sağlamak siz kazanırsanız ülkemiz kazanır. Lafı uzatmadan Niche kelime bulma yöntemini anlatıyorum.

niche

Niche Nasıl Bulunur?

  1. Adwords‘e giriş yapıyoruz ve Araçlar kısmından Anahtar Kelime Planlayıcı’ya giriyoruz.
  2. Yeni anahtar kelime ve grubu fikirleri arayın butonuna tıklayın.
  3. Sadece kategori seçiyoruz. Herhangi bir kategori ben Ev ve Bahçe kategorisini seçtim.
  4. Hedefleme kısmına Amerika lokasyonunu ve İngilizce dilini seçiyoruz. Aramanızı özelleştirin kısmına ise aşağıdaki verdiğimiz değerleri yazıyoruz ve “fikir al” butonuna tıklıyoruz. Ortalama aylık arama sayısını “<” şeklinde değiştirmeyi unutmayalım.
  5. Anahtar kelime fikirleri butonuna tıklayarak kullanabileceğimiz niche kelimleri görüntülüyoruz. Ben “pretty lights tour” olanını seçtim.Böylelikle kelimemizi bulduk. Gördüğünüz gibi ayda 8.100 araması var ve rekabeti düşük yani ekmek yeriz demek ayrıca 6,52 TL  tıklama başı kazancı var günde 10 tık almanız yeterli.

Niş bulma makalemiz umarım sizlere ışık olmuşuzdur yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap