1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Android Uygulamalar ile Para Nasıl Kazanılır?

Android Uygulamalar ile Para Nasıl Kazanılır?
0

Başlıklar

Dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android için çeşitli uygulamalar geliştirerek oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. Android programlama öğrenip uygulamalarınızı geliştirmek için aslında yıllarca uğraşmanıza gerek yok, web üzerindeki ücretli ücretsiz bir çok web sitesi hazır araçlarla android uygulama yapabilmenize fırsat tanıyor.

Bu alanda Türkçe bir proje olmasa da İngilizce’niz iyiyse ücretli-ücretsiz bu tip siteleri kolayca bulup kullanabilirsiniz.Geliştirdiğiniz android uygulamalarıyla para kazanabilmeniz için bir çok yol mevcut, bunları madde madde sunup kısa açıklamalarla tanıtmaya çalışacağım.

Android Uygulama Para Kazanma

1. AdMob

Google‘ın mobil cihaz kullanıcıları için geliştirdiği reklam platformu Admob, uygulama ve oyun geliştiricileri için en kolay ve kazançlı bir gelir kapısı. Admob reklamlarını mobil uygulamanıza yerleştirerek yüksek miktarda para kazanabilirsiniz. Geçtiğimiz ayların meşhur oyunu Flappy Bird, AdMob ile günlük 50.000 dolar kazanıyordu. Şu anki kazancı bunun yarısı bile olsa günümüz şartlarında inanılmaz bir rakam.

2. Adsense

Google Adsense, eğer içerik ağırlıklı uygulamalara sahipseniz Admob yerine tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif. Geliştirilen birçok uygulamada fazlaca karşılaştığımız Adsense’nin kullanımının en önemli nedeni diğerlerine göre daha esnek ve kolay bir yaygın bir yapıya sahip olmasıdır.

3. Startapp

Startapp da Admob benzeri bir reklam platformu, oldukça kaliteli reklamlar çıkıyor ve iyi kazandırdığı söyleniyor, yabancı forumlarda araştırdığım kadarıyla oldukça beğeni toplamış.

4. Direkt Uygulama Satışı

Eğer uygulamanızın işlevselliğine inanıyorsanız, Google Play üzerinden yazılımınızı 5, 10$ fiyat belirleyerek satışa sunabilirsiniz.

5. Uygulama İçi Satışlar

Android pazarındaki en büyük ekonomiyi uygulama içi satışlar oluşturuyor. Yazdığınız oyun ve uygulamalardaki ek özellikleri açabilmeleri için kullanıcılarınızı altın – çip – taş – alet almaya yönlendiriyorsunuz. Eğer uygulamanız tutulursa hiç tahmin edemeyeceğiniz gelirlere erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap