1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Sitenizin Hitini Arttırmak İçin Yapılması Gerekenler

Sitenizin Hitini Arttırmak İçin Yapılması Gerekenler
0

Başlıklar

Bir web siteniz var fakat hit alamıyor musunuz? Siz sitenizin tasarımını yaptınız, içerik paylaştınız hit gelmesini beklerken hüsrana uğrayabilirsiniz. Çünkü bir sitenin tasarımı, içeriği hit almak için yeterli olmaz. Hit meselesi yani ziyaretçi sayısı sadece bu maddelere bağlı değildir. Size tam gibi gözükse de illa ki bir nokta da eksik bir şey var ki siteniz ilgi görmüyor.İşte bu makalemizin amacı sitesi ilgi görmeyen veya yeterli desteği alamayan arkadaşlarımıza bilgiler vermek için hazırladık.

İlk önce kesinlikle ileride ne yapabileceğinizi iyi kararlaştırın. Bu maddeden kastım, sitenizin ne üzerine olacağı yani ana fikri ne olması gerektiğini iyi kararlaştırın. Sadece spor sitesi yaparım sonra kopyala – yapıştır içerik ile siteyi doldurayım düşüncesi olmasın kesinlikle… Eğer bir işte kararlıysanız aynı sitelerden bir farkınız olmalı… Çünkü dikkat çekmek için farklı bir tarzınız olsun diğer sitelere göre…

Kendi Tasarımınızı Yapın

Kendi Tasarımınızı Yapın

Ana fikir belirlendikten sonra belirlediğiniz fikre göre güzel bir tasarım yapınız. Ziyaretçileri yormayacak şekilde sade ve göze hoş gelen bir tasarım planlayınız.

Seo Çalışmalarını Kendiniz Yapın

Seo Yapma

Daha sonra belki de en önemli işlevlerden biri de SEO konusudur. Arama motoru optimizasyonu olan SEO’yu kendi sitenize çok iyi uygulamanız gerekmektedir. Piyasa da SEO hakkında çok yanıltıcı bilgiler var. Siz bunlara itibar etmeyin. Eğer kendiniz SEO ayarlarını yapamıyorsanız, internet dünyasında size yardımcı olacak kişiler çoktur. Bu yüzden yanlış yapmak yerine bilirkişilere mutlaka danışın… Unutmayın, fazla bilginiz olmasa dahi sizin yapacağınız seo başka birinin yapacağından her halükarda daha iyi olacaktır. Çünkü kimse gözünüz gibi baktığınız sitenize zararlı çalışmalar yapmazsınız.

Özgün Yazıya Önem Verin

Özgün Yazı Yazma

Seo ayarlarını düzgün bir şekilde yaptıktan sonra içerik bölümüne gelelim. İçerik konusunda hit almak için mutlaka çalıntı yazılara başvurmayın !!! Taklit içeren bir yazı sizi ileriye götürmez. Ama özgün bir yazı sizi bir adım öne geçirir çünkü siz taklitten uzak durmuşsunuz bu da demek oluyor ki Google özgün yazıları sever ve sizi istenilen konuma getirir. Şunu unutmayın siz ne verirseniz onu alırsınız. Yani siz özgün konular paylaşırsanız bu konular ziyaretçileriniz tarafından farklı bir anlayışla karşılanır ve emeğinizi alabilirsiniz.Aman Dikkat !!! İçerikleriniz özgün fakat hit alamıyorsunuz diye üzülmeyin. Siz sürekli özgün paylaşım yapın, sabır gösterin mutlaka meyvesini alırsınız.Bu konular en önemli maddelerdi. Şimdi ise ufak ama dikkat edilmesi gereken maddeleri paylaşacağım.Siteniz hakkında tanıtım yazısı yazınız. Bu tanıtım yazıları iki yüz kelime olursa çok iyi olur. Güzel bir tanıtım yazısından sonra bu içeriği büyük forum sitelerinde paylaşınız. Her gün iki – üç tane forumda paylaşsanız sizin için çok iyi bir backlink olacaktır. Sonuçta artık forumlarda sitenizin ismi geçmeye başlar buda sitenizin yavaş yavaş adının duyulmasına imkân sağlar.

Sosyal ağlarda sitenizi tanıtın

Sosyal Ağlara Önem Verin

Arkadaş çevrenize bahsedin. Facebook, Twitter gibi ağlarda paylaşımlar yapın ki mutlaka yararını göreceksiniz.Yine içerik ile ilgili olacak ama mutlaka en güncel haberleri takip edin. Aklınıza ne geliyorsa bu haber ile ilgili özgün bir yazı paylaşın.

Sitenizin ilgi çekmesi için çekilişler – yarışmalar düzenleyin

Çekiliş Yapın

Bu yarışma haberlerini de birkaç büyük forumda paylaşım yaparsanız en azından insanlar sitenizi tanımış olur.Kesinlikle belli kesimlere yayın yapmayın. Geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız, herkesin ilgilenebileceği konular hakkında paylaşımlar yapın.

Sitenizi DMOZ kayıtlarına eklettirmeye çalışın.

DMOZ: Açık dizin projesi…Sloganınız farklı bir görüş içersin. Yani gidip de “ Türkiye’nin En Büyük Forum Sitesi “ diye bir slogan seçerseniz yanlış yapmış olursunuz çünkü siz yeni açılmışsınız ve yıllarca bu işin içinde olan siteler var. Akıllı ve mantıklı seçimler yapın ki sonraki dönemlerde hüsranla karşılaşmayın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap