1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Seo Uzmanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seo Uzmanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
0

Eğer siteniz için bir seo uzmanı arıyorsanız ve sitenizin yükseklere çıkmasını istiyorsanız bu yazıyı lütfen dikkatli okuyun.Zira yanlış seo firması yada seo uzmanı seçimi sizleri ileriye değil daha da geriye götürebilir.Öyle ki hem şevkiniz kırılır hemde maddi anlamda zarara uğramış olursunuz.

Seo uzmanı nasıl olmalıdır?

Seo Uzmanı

Bir seo uzmanının kesinlikle analiz yeteneğinin iyi olması gerekmektedir.Siteniz hakkında hit kaynaklarını,nereden çok hit aldığınızı iyi bir şekilde süzgeçten geçirip ona göre hamleler yapmalıdır.Ayrıca sadece site dışı seo konusunda değil site içi seo konusunda da bilgili olmalı ve gerektiğinde neler yapabileceğini bilmelidir.Bunların yanında kararlı bir kişiliğe sahip olması ayrıca gerekmektedir.Arama motorlarını iyi kullanmayı bilmeli,gerekirse buradan yukarıda dediğimiz gibi analiz yapabilmelidir.Diğer blogları da takip etmeli ve rakiplerinizin ne gibi taktikler uyguladığını çözebilmelidir.Seo sizi internette görünür kılarak bir nevi sitenizi görünür kılma ve pazarlama işidir.Seo uzmanı da ticaret ve pazarlama konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır.Seo uzmanı kişi kendini sürekli geliştirmeli ve dışarıda olan bitenlerden geri kalmamalıdır.Ayrıca konferans katılımları yapmış olmalı ve bunların kendisinde bir fikir oluşturduğunu görmelidir.Özgün içerikler hakkında sizlere bilgi vermeli,nasıl özgün olunabileceği hakkında yol göstermelidir.

Eğer bir seo şirketiyle veya seo uzmanıyla anlaşacaksanız yukarıdaki yazıda bulunan bazı özelliklerin onda bulunup bulunmadığını sorabilirsiniz.Ayrıca referanslarını da incelemenizi öneririm.Son olarak kimse kalbürüstü bir kelimede yüzde yüz olarak size 1.sayfa ve 1.sıra garantisi veremez.Eğer bunu söylüyorsa zaten baştan kaybetmiştir.

Önerimiz kişinin kendi seosunu kendisi yapmasıdır. Seo’yu hiç bilmeyen biri bile internette okuduğu kaynaklardan araştırarak kendi optimizasyonlarını yapabilir. Bir yerden başlamak isterseniz,  Açılış Hızının Seo’ya Etkisi isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap