1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Nasıl Blog Açılır? Blog Açmanın Yolları

Nasıl Blog Açılır? Blog Açmanın Yolları
0

Blog açmak gerek hobi gerekse iş için gereklidir. İnternet üzerinden yayın yapabilmeniz için blog açmanız ve yazılarınızı bu blog üzerinden yayınlamanız gerekmektedir. Bunun için günümüzde oldukça basit bir şekilde kurulum yapmak mümkündür. Özellikle bu konuda herhangi bir bilgisi olmayan kişiler için oluşturulan rehberler üzerinden blog açma işlemleri kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Bu doğrultuda özellikle blogsijen.com adresimiz üzerinden ihtiyaç duyduğunuz konular hakkında destek talebinde bulunabilirsiniz.

Blog Açma

Ücretsiz blog açma siteleri

Blog açmak için ücretli sistemdeki bu durumun yanında herhangi bir ücret ödemek istemeyen kişiler için pek çok seçenek mevcuttur. Günümüzde en çok popüler olan blog açma siteleri, Blogger ve WordPress’tir.

Blogspot veya wordpress blog nasıl açılır?

Kendi sunucuları üzerinden kolayca blog açmanızı sağlayan bu sistemler üzerinden hiçbir bilginiz olmasa dahi blog açabilirsiniz. Bunun için blog isminizi, blog başlığınızı ve diğer siteniz ile ilgili detayları girdikten sonra sistemde hazır halde bulunan temalardan birini seçerek görünümünüzü de zenginleştirebilirsiniz. Bu sayede blog açmanın en kolay hali ile blog sitesi sahibi olabilirsiniz.Blog açma konusundaki bu seçenekler dahilinde siz de istediğiniz şekilde sitelere sahip olabilirsiniz. Bunun ardından tüm paylaşımlarınızı bu siteler üzerinden yaparak ziyaretçilerinize sunabilir, internet üzerinden yeni çevre edinebilir ve hatta internette açtığınız bu blog siteniz üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için sistemli ve düzenli bir şekilde çalışarak blog sitenize içerik girmeniz yeterli olacaktır. Özellikle internette az bulunan içerikleri ve alanları tespit ederek bu yönde çalışma yaparsanız başarıya ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

Blogunuzu açtıktan sonra Blog yazarak nasıl para kazanılır? başlıklı makalemizi mutlaka okuyun..

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap