1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?
1

Başlıklar

Blog yazmak isteyen kişilerin, çıkış noktası olarak en önemli sebep para kazanmaktır. Bir blog üzerinden çeşitli şekillerde para kazanmak mümkündür. Fakat bu noktada bir nokta kesinlikle es geçilmemelidir. Öyle ki para kazanmak için ilk olarak iyi planlanmış, içerik yönünden ziyaretçilerin gerçekten bir şey katan ve böylelikle iyi hit alan bir sitenin olması gerekmektedir. Aksi halde sitenize reklam almanız ve bu doğrultuda para kazanmanız söz konusu olmayacaktır.Siteniz üzerinden para kazanmanın pek çok yolu bulunmaktadır

Adsense gibi hazır sistemleri kullanmak

google adsense

İnternet yayıncıların en büyük gelir kaynaklarından birisi Google tarafından sunulan ve reklamcı ile yayıncıları bir araya getiren platformu Adsense’dir. Google Adsense kullanmak için pek çok noktaya dikkat etmek gerekir. Aksi halde sistem tarafından banlanma riski bulunmaktadır. Google Adsense’den kazanacağınız miktar belli değildir. Sitenizin hiti, sektörü ve reklamlara tıklanma oranları kazancınızı etkileyecek kriterlerdir. Google Adsense gibi reklam göstererek para kazanmanızı sağlayacak pek çok sistem bulunmaktadır. Bunlardan istediğiniz tercih ederek siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz.Tabi bunlar için adsense hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Ödeme almanız için de pin girmeniz gerekmektedir. Bu konu ile ilgili  adsense hesabına pin nasıl girilir yazımıza bakabilirsiniz

Tanıtım yazısı satma – yayınlama

Tanıtım Yazısı Satma

Tanıtım yazısı, başka bir sitenin, siteniz üzerinden reklamının yapılmasıdır. Bu reklam yapmak belli bir ücrete tabidir. Aylık yapacağınız belli miktardaki reklamlar sayesinde para kazanmanız mümkündür. Bunun için reklam ajansları sizlere başvuru yapabilir. Aynı şekilde siz de sitenizi tanıtabilir, webmaster forumlarında tanıtım alacağınıza dair konular açabilirsiniz.

Link satışı

link satışı

Tanıtım yazısı gibi sitenizin çeşitli bölgelerinden başka bir sitenin linkini yayınlayarak reklam yapmanız ile para kazanabilirsiniz.

Ürün satmak, hizmet sağlamak

Ürün - Hizmet Satışı

Bu imkanların dışında siteniz üzerinden para kazanmak için bir hizmet sunabilir, özel içerikler üreterek sadece özel üyelere bu içerikleri paylaşabilirsiniz. Tüm bunlar bilinen klasik yöntemlerin yanında size gelir getirecek özel taktiklerdir ve bilgi, birikiminize göre çeşitlendirilebilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir