1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

SERP Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

SERP Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?
0

Serp nedirWebsitenizde optimizasyon çalışmaları yaparken görsellikten uzak kalmamak için SERP nedir sorusunu ciddiye almalısınız. Serp Search Engine Results Page açılımının baş harflerinden oluşur.Türkçe olarak adlandırmak gerekirse arama motoru sonuçları sayfası olarak belirtebiliriz.serp nedir ne demek ve çeşitleri nelerdirSerp ile yapabileceğiniz geliştirmeler neler olabilir? Serp listeleme en genel anlamda ikiye ayrılabilir.

Organik SERP Listeleme ve Ücretli SERP Listeleme

Organik listelemede hiçbir ücret ödemeden sorgu sonuçlarında görüntülenirsiniz. Seo yapmanın temel amacıda bu listeleme türünde en başlarda yer alabilmektir. Sorguda geçen anahtar kelimeler ile sizin sitenizde geçen anahtar kelimeler arasındaki ilişki yüzlerce faktörü de içine katarak SERP listeleme olarak kullanıcıya gösterilir.Ücretli SERP listeleme de, google için konuşacak olursak, arama motoruna bazı anahtar kelimeler için ve gösterim sayıları ve tıklamalar için ödeme yaparsınız. Bir kullanıcı o anahtar kelimeyi yazdığında sizin siteniz en üstte yada sağ tarafta reklam olarak yer alır.

SERP Local Results – SERP Yerel Sonuçları

Lokal seo nedirArama sonuçlarında yerel bölgeye göre sonuçlar gelmesini seçebilirsiniz. Bu durumda aşağıdaki gibi bir listeleme ile karşılaşırsınız. Bu sonuçlarda yer alabilmek için google maps üzerinden bağlantı kurmanız gerekir.
Son olarak serp listeleme de websitenizde yer alan resimlerin listelenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ekstra bir çaba sarfetmeniz gerekmez sadece resimler için seo doğru şekilde yapılmalı böylece kullanıcıların aradıkları sorguların sonucunda sizin resimleriniz yer alabilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap