1. Ana Sayfa
 2. Webmaster

SENuke TNG Seo Programı İncelemesi

SENuke TNG Seo Programı İncelemesi
0

Senuke, yıllardan beri yayında olan ve güncelliğini yitirmemiş seo programlarından en önemlisi. Google algoritmalarıyla birlikte sürekli güncellemeler getirilen program ile ilk olarak 2010’da tanıştım. Türkiye piyasasında çok bilinmediği için o zamanlar epey de ekmeğini yedim. O zamanın şartlarıyla düşünün elinizde bir program var ve bu program yabancı otoritesi yüksek forum profilleri, web profilleri, basın yayınları, bloglara, sosyal imleme sitelerine sizin linkinizi gönderiyor. Hemde kendi oluşturduğu mail adresiyle üye olup, onaylayıp. O sıralar sadece direk kendi sitenize çıkış yapabildiğiniz programla birçok kelimede oldukça iyi yerler edindim. Düşünün bir insanın yüzlerce hatta binlerce lira harcadığı tanıtım yazılarının gücüne, 3-5$ lık captha çözücülerle ulaşabiliyorsunuz.

SEnuke-Seo-Programi

 

Tabi Türkiye ve dünya pazarında program ve türevleri hızla yayıldıktan sonra yeni bir algoritma ile bu blackhat tekniklerini kullanan siteler yerle bir oldu. Benimde birçok sitem sandbox’a girdikten sonra pes ettim ve 3-4 yıl kadar site işlerine ara verdim. Fakat bu esnada SENuke programını hep takip ettim ve zaman zaman ücretsiz(deneme) sürümlerini kullandım. Sırasıyla X, XCR ve son olarak TNG sürümü ile kendini geliştirerek kullanıcı karşısına geldi. Geçenlerde XCR sürümünü denediğimde etkisini de zararını da hissetmedim. O zaman anladım ki bu tür programların artık modası geçti ya da kullanma şekilleri değişti.

SENuke TNG Nasıl Kullanılır?

senukeBu seo programını kullanmak için basit düzeyde ingilizce bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Yoksa korkmayın youtube üzerinde bir çok anlatımı mevcut. Teknik kısımdan çok püf noktaları paylaşmak istiyorum sizinle;

 1. Hazır templateler kullanmayın. Kendi link hiyerarşinizi kendiniz oluşturun.
 2. Mümkünse ana kelimenizde ana sitelerinize çalışma yapmayın.
 3. 1. katman (Tier 1) yada 2. katman ( Tier 2) linklerinize çalışma yapın. Sitenize ücretli olarak aldığınız ya da paravanlarınızdaki linkleri bu sayede güçlendirin.
 4. Mutlaka proxy kullanın. Proxy hizmetini yabancı sitelerden5 ip 2.99$ ile 10$ arasında bulabilirsiniz.
 5. Captha çözücü olarak ücretsiz servisleri yada captha sniper gibi programlardan ziyade de-captcher, deathbycaptcha gibi servisleri kullanın. Bu servislerin başarı oranı daha yüksek oluyor.
 6. Proje başlatırken kendi mail adresinizi yada site ip sinde bulunan bir mail adresi ve gmail kullanmayın. Outlook, mail.ru gibi hizmetleri kullanabilirsiniz.
 7. Projenizdeki sitelere çalışma yapılacak yazıları özgün olarak spinlenebilecek şekilde varyasyonlarla yazın. Hepsine aynı yazıları paylaşmak zararlı bir çalışma olacaktır.
 8. Profil linklerini direk sitenize çıkmayın.
 9. Zamanlama özelliğini profesyonel bir şekilde kullanın. Bütün linkleri 1 günde basmayın.
 10. Tier 1 deki linkleri pinglemeyin. Zamana bırakın daha doğal gibi gözükmesini sağlayın. Bu işi her ne kadar google yutmayacak olsa da gözüne soka soka yapmanın bir anlamı yok. Tier 2 ve 3 tekileri ise pingleme aracıyla yada indexer lar ile yapabilirsiniz.
 11. Senuke TNG çalışırken gmail adresiniz açık olmasın, cookieler temizlenmiş olsun. ( Kendim şüphe duyduğum için bu şekilde yapıyorum)

SENuke TNG indir

Senuke ücretli bir seo yazılımıdır. Lite ve pro sürümü olarak karşımıza çıkan program aylık olarak 67$ ve 147$ dan sunuluyor. 7 günlük deneme sürümü verilen programı senuke.com adresine gidip, gerekli bilgileri doldurarak indirebiliyorsunuz. Kredi kartı bilgisi isteyecektir, mutlaka sanal kart girin. Çünkü 7. günün sonunda seçtiğiniz paketi yenilemeye çalışabilir.

Şimdilik verebileceğim önerilerin birkaçı yukarıdaki gibidir. Programı şuursuzca kullanmak yerine araştırmalar yaparak kendi yöntemlerinizi oluşturmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Yineliyorum, bu programı bilgisizce kullanmanız sitenizin çöküşüne, google tarafından ceza almasına sebebiyet verebilir.

Aklınıza takılan soruları yorum bölümünden sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap