1. Ana Sayfa
  2. Mobil

YouTube Premium Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?

YouTube Premium Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?
0

Başlıklar

YouTube Premium öğrenci üyeliği nasıl yapılır? Öğrenci üyeliği hususunda bilinmesi gereken her şeyi ayrıntılarıyla anlatıyoruz.

YouTube’un son zamanlarda hizmete koyduğu Premium üyeliği son derece avantajlı işlevsellikler sunmakta. YouTube’un farklı bir para kazanma politikası olan ilgili üyelik türüyle beraber kullanıcılar birçok özelliği sahip. Örneğin YouTube Premium ile reklamsız video izlemeniz mümkün. Üstelik videoları indirme ve kaydetme şansınız da mevcut. Bunun yanı sıra YouTube Music avantajlarından sınırsız bir şekilde de yararlanabilirsiniz. Ancak YouTube Premium öğrenciler için bir hayli pahalı gelebilmekte. Fakat endişelenmenize gerek yok, zira YouTube öğrenci olduğunu gösterebilenler için ciddi bir indirim sunmakta. O halde gelin bu üyelik türünün detaylarına göz atalım.

YouTube Premium Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?

Öğrenci üyeliğinin sadece üniversite öğrencileri için geçerli olduğunu belirtelim. Ne yazık ki lise öğrenciler için bu tip bir ücretlendirme mümkün değil. Halihazırda YouTube, Spotify, Apple ve benzeri birçok platform sadece üniversite öğrencilerine indirim yapmaktalar. 

Eğer üniversite öğrencisi iseniz YouTube Premium avantajlarından yararlanmanız son derece kolay. Tek yapmanız gereken YouTube tarafına öğrenci olduğunuzu kanıtlayan öğrenci belgenizi sunmanız olacak. Bunun için de YouTube tarafından tarafınıza sunulan özel bir panel mevcut. Bu panel aracılığıyla rahatlıkla öğrenci olduğunuzu kanıtlama şansına sahipsiniz. 

YouTube Music Öğrenci Üyeliği

Aynı unsur YouTube Music platformu için de geçerlidir. Halihazırda YouTube Premium ve YouTube Music platformları bir olarak hizmet vermekteler. Dolayısıyla bir taraftaki üyeliği alırsanız diğer taraftaki üyeliği de almış oluyorsunuz. Aşağıdaki adımları uygulayarak öğrenci üyeliğinizi aktif hale getirme şansınız mevcut.

  • YouTube‘un ödemeler kısmına gelin.
  • Premium üyeliği seçin.
  • Öğrenci paketini seçin.
  • Karşınıza bir bağlantı çıkacaktır, tıklayın.
  • Bağlantıda öğrenci belgenizi isteyen bir platform göreceksiniz.
  • E-Devlet üzerinden öğrenci belgenizi alın ve ilgili alana yükleyin.
  • Birkaç gün sonra belgeniz kontrol edilecek ve onaylanacaktır.

Bu adımları uygularken kredi kartınızda bakiye olmasına dikkat etmeye unutmayın. Aynı zamanda E-Devlet üzerinden aldığınız öğrenci belgesinin de geçerliliğinin bulunması şarttır. Çünkü belge üzerindeki bilgilerle sorgulama yapmaktalar.

Sıkça Sorulan Sorular

YouTube Premium Öğrenci ne kadar?

Öğrenci üyeliğinizi ilk ay ücretsiz deneyebilirken sonraki aylarda sunacağınız öğrenci belgesi ile beraber 10TL 'ye kullanabilirsiniz.

Youtube Premium ücretsiz Nasıl Yapılır?

YouTube sitesinin kullanıcılarına sunduğu güzelliklerden biriside deneme üyeliği. Sitede deneme üyeliği başlatarak sadece 1 ay kullanım sağlayabileceğiniz ücretsiz aboneliğinizi oluşturabilirsiniz.

YouTube Premium nasıl kapatılır?

Aboneliğinizi süresi dolmaya yakın ya da daha önce iptal etmek istediğinizde aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz.
1. Profil resminiz ardından Ücretli üyelikler'e dokunun.
2. İptal etmek istediğiniz üyeliğe dokunun.
3. İptal et'e dokunun.
4. İptal etme nedeninizi seçin ve İleri'ye dokunun
5. Evet, iptal et'e dokunun.

Yazar Hakkında

Birkaç yıldır bu sektörde, çeşitli sitelerde editörlük yapmaktayım. Teknoloji ve güncel hayatta karşılaştığımız problemlere çözüm sağlayacak yazılar yazıyorum.

Yorum Yap