1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Akıllı Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

Akıllı Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?
0

Telefon rehberinizden yanlışlıkla numara silme işlemi birçoğumuzun başına gelmiştir. Bu durum bazen kendi yaptığımız yanlışlık sonucundan kaynaklı olarak bazen de bir yazılım güncellemesiyle isteğimiz dışında gerçekleşebilmekte rehberimizdeki kişiler silinebilmekte veya son olarak kaydettiğimiz kişileri göremeyebiliriz. İster Android isterseniz de Iphone sahibi olun hiç fark etmez. Rehberinizde bulunan kişilerinizin silinmesi durumuyla en az bir kere karşılaşmışsınızdır. İster Android isterseniz Iphonunuzda rehberden silinen kişileri oldukça basit olarak geri getirebilirsiniz.

Android Rehber Geri Getirme

Rehber Geri Getirme

Android telefonda silinen numaraları geri getirebilirsiniz. Nasıl mı? İşte böyle… Şimdi Hangi marka telefonu kullanırsanız kullanın kişileriniz Google hesabı ile senkronize olduğundan kendi bilgisayarınızın başında olmasanız dahi herhangi bir tarayıcıdan Google hesabınıza giriş yaparak rehberinizi olduğu gibi görebilirsiniz ve kişileriniz geri yükleyerek rehberinizden yanlışlıkla silmiş olduğunuz veya yazılım güncellemesinden sonra silinen numaralarınızı geri getirebilirsiniz. Rehberinizi geri getirmekiçin izlemeniz gereken adımlar:

  1. Google sayfanıza giriş yaptıktan sonra kişiler sayfasına giriyorsunuz.
  2. Profil resminizin olduğu sol panelde Daha fazla bölümüne tıklayın ve Kişileri Geri Yükle’ ye tıklayın.
  3. Geri yüklenme anını seçiniz. Son bir aya kadar kişilerinizi kurtarma şansına sahipsiniz. Geri yükleye tıkladığınızda kısa bir beklemeden sonra telefon rehberiniz geri gelmektedir.

Iphone Rehber Geri Getirme

Iphone’ da silinmiş olarak numaralarınızı geri getirmek için iCloud’ı kullanmak hem hızlı hem sorunsuz bir yöntemdir. Kişilerinizi geri getirmek için izlemeniz gereken adımlar:

  1. Telefonunuzdan Ayarlar – iCloud’a giriyorsunuz ve kişiler kapalı değilse eğer kapatıyorsunuz.
  2. Çıkan uyarı ekranında “Iphone’ umda Tut” a tıklıyorsunuz.
  3. Sonra kişilerinizi açık konuma getiriyorsunuz ve uyarı ekranında çıkan “Birleştir” e dokunarak kapatıyorsunuz.
  4. Ve böylelikle rehberinizden silinmiş olan numaralarınız geri yüklenecektir.

Rehber silindi nasıl geri getirebilirim sorularına artık maruz kalmayacağımıza inanıyor, yine de sorunuz olursa yorum bırakarak cevaplanmasını bekleyebilirsiniz. :)

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap