1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Xiaomi Google Camera Kurulumu Nasıl Yapılır? Redmi ve Poco GCam Kurulumu

Xiaomi Google Camera Kurulumu Nasıl Yapılır? Redmi ve Poco GCam Kurulumu
0

Xiaomi Google Camera kurulumu nasıl yapılır? Xiaomi telefonunuzun kamera özelliklerini geliştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Fiyat ve performans odaklı telefonlarda genellikle kamera performansını beğenmeyiz. Zira amiral gemi modellerin aksine firmalar bu tip cihazların yazılımsal tarafına fazlaca yoğunlaşmazlar. Halbuki düzgün yazılım optimizasyonlarıyla son derece performanslı olacak olan lensler ne yazık ki heba olur. Çünkü firmalar bu tip cihazlar üzerindeki yoğunlaşmalarından kısıtlalar. İşte bu noktada Xiaomi son derece akıllı bir politika güdüyor. Xiaomi, Google’ın kamera uygulamasında kullandığı API’yi telefonları için açık tutmakta. Bu sayede kullanıcılar da kendi kamera optimizasyonları ile Google Camera’yı Xiaomi için kullanılabilir hale getirebiliyor. Yani Google Camera uygulamasını Xiaomi, Redmi ve Poco cihazlarda kullanmanız mümkün.

Google Camera Nedir?

Özünde Google Camera, Google’ın Pixel telefonları için geliştirilen özel bir kamera aracıdır. Bu araç yazılımsal olarak son derece gelişmiş ve optimize bir performans sunmakta. Bu sayede de Google Camera, yani GCam ile çekilen fotoğraflar normale nazaran çok daha iyi çıkıyor. Eğer GCam uygulamasını API ile beraber herhangi bir telefona entegre ederseniz muazzam görsellere erişmeniz de son derece kolay olur. Xiaomi, Redmi ve Poco cihazların hemen hemen hepsinde bu entegrasyon sağlanmış vaziyettedir. Çünkü Xiaomi bu entegrasyon için bütün izinleri açık bırakmakta. Bu sayede de meydan, yani yazılım tarafı Xiaomi fanlarının usta ellerine kalıyor. iOS‘a nazaran Android platformunda bu işlemler çok daha kolay.

Xiaomi Google Camera Kurulumu

  • Telefon modelinizi Xiaomi.EU üzerinden bulun.
  • Redmi, Poco ve Xiaomi markalı cihazlarda web sitesinde mevcuttur.
  • Telefonunuz için en uygun olan GCam uygulamasını ilgili web sitesi üzerinden indirin.
  • APK olarak inen uygulamayı kurun.
  • Google Camera’yı kullanmaya başlayın.

İşte Xiaomi, Redmi ve Poco cihazlar için GCam kurulumu bu kadar kolay. Bu işlemlerle beraber siz de kolaylıkla telefonunuzun kamera performansını arttırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken GCam uygulamasının APK dosyasını indirmeniz olacak. Üstelik ilgili işlem için herhangi bir root ya da rom süreci de gerekmiyor. Telefonunuzun vanilla yazılıma direkt olarak Xiaomi Google Camera kurulumu yapmanız mümkün. Şüphesiz ki Xiaomi cihazlarını en çok öne çıkartan özellik de bu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Birkaç yıldır bu sektörde, çeşitli sitelerde editörlük yapmaktayım. Teknoloji ve güncel hayatta karşılaştığımız problemlere çözüm sağlayacak yazılar yazıyorum.

Yorum Yap