1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Xiaomi Mi6 Sim Kart Etkinleştirme Sorunu Çözümü

Xiaomi Mi6 Sim Kart Etkinleştirme Sorunu Çözümü
0

Xiaomi son yılların başarılı telefon üreticilerinden. Kendisini birçok telefon markasının önüne geçiren özelliği ise tam anlamıyla bir fiyat / performans ürünü olması. Xiaomi Mi6 telefon özellikleri bakımından piyasa değeri iki katı olan akıllı cihazlarla eş değer. Telefon açıldığından sim kart aktivasyon sorunu yaşayan insan sayısı oldukça fazla. Bu sorunun çözümü ise birkaç şekilde yapılmakta.

Mi 6 Sim Kart Aktivasyon

Xiaomi Mi 6 Sim Kart Etkinleştirme

Kart etkinleştirilemedi hatası alınan telefonlar genelde yenilenmiş hatlar oluyor. Bu sorunun çözümü bir kaç şekilde olabiliyor. Öncelikle hattınızın yurtdışı sms izni olup olmadığını operatörünüzden sorgulayın. Onca uğraşlarıma rağmen bu sorunun üstesinden gelememiştim. O an aklıma operatörümü aramak geldi ve yaptığım bir paket sonucunda yurtdışı sms izin verilemediğini anladım. Açtırıp aşağıdaki adımları uyguladığım da ise sorun çözülmüş oldu.

  1. İlk olarak Ayarlar ->  Ağ -> SIM kartlar ve Mobil Ağlar -> Sım Kart Ayarları kısmında telefon numaranız girilmemişse oraya telefon numaranızı +9 başta olmak üzere yazınız.
  2. Mi hesabı daha önce açmamışsanız, Mi hesabı açıp telefon numaranızı tanımlayın.
  3. Ayarlar -> Mi hesabı altından bu bilgileri telefonunuza giriniz.
  4. Mobil Ağ , GPS (Konum) , Sekronizasyon aktif edin.
  5. Telefon tarayıcısından id.mi.com ve i.mi.com adreslerine giriş yapın. Fakat bu tarayıcıyı kapatmayın. Home tuşuna basarak çıkabilirsiniz.
  6. Ayarlar -> Mi hesabı -> mi cloud> cihazı bul seçeneğini aktif edin. Sim etkinleştirme uyarısı çıkacak onaylayıp tarayıcımızdan i.mi.com sayfasını açarak find device girin.
  7. Etkinleştirme ilk adımda yapılamayacaktır fakat find device özelliği aktif olacaktır. Bu özellik aktifken i.mi.com’dan find device’a tekrar girin ve cihazınızı bulmasını bekleyin.
  8. Cihazınızın konumunu bulduktan sonra !!tarayıcı kapatmadan!! tekrar Ayarlar ->Mi hesabı ->Mi cloud’a gidin ve cihazı bul özelliğini kapatın ve tekrar açın. Yine uyarı verecektir fakat daha sonrasında onayladıktan sonra sim kart etkinleştirilecektir.
  9. Cihazı bul seçeneğini kapatıyoruz sonra açıp mesajları senkronize edince etkileştirme olacaktır.

Bu çözüm yolu haricinde telefon dilini ingilizceye çevirip hatayı çözenler olmuş. Ayrıca hattını değiştirip bu problemin üstesinden gelenler de olmuştur. Ben yukarıdaki işlemleri yaptığım zaman aktivasyon işlemim çözülmüş oldu. Kimi zaman sms gönderemiyor yoğunluktan olsa gerek diye düşünüyorum. Birkaç gün bekleyip tekrar denerseniz sorununuz umarım çözülecektir.

 

 

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap