HTML5 CSS3 Kullanarak Pratik Android Uygulama Yapma

0

Google’ın geliştirdiği ve açık kaynak kodlu popüler mobil işletim sistemi olan Android için HTML5 ve CSS3 kullanarak .apk (uygulama) geliştirebilir ve bu uygulamalar üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Bu kategoride daha önce android oyun ve uygulama programlama, android uygulamalarıyla para kazanma gibi başlıkları detaylıca ele almıştık. Bu konumuzda html ve css ile android uygulama programlama konusunda önemli bilgiler vereceğiz.Bu yazıyı okumadan önce bilmeniz gerekenleri öğrenebileceğiniz yazıların bağlantılarını verelim;Evet, eğer bilgisayarınıza android programlama için gerekli programları yüklediyseniz şimdi bir program daha yüklemeniz gerekecek. Tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu olan Phonegap programı ile html5 css3 kullanarak native uygulamalar ve oyunlar hazırlayabilirsiniz.

html css3 ile mobil uygulama

Phonegap Nedir?

Html, CSS ve Javascript kullanarak Android, iOs, Windows Phone, Bada, Blackberry gibi bütün mobil işletim sistemleri için uygulama geliştirebileceğiniz gelişmiş ve ücretsiz bir programdır. Önceki ismini duyanlarınız olabilir: Apache Cordava. Bu program Adobe tarafından satın alındıktan sonra Phonegap ismiyle güncellenerek dağıtılmaya başlanmıştır.

Paylaş.

Bir yorumda sen yapmaz mısın?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle