1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Android Gizli Dosyaları Görme – Gösterme Yöntemleri

Android Gizli Dosyaları Görme – Gösterme Yöntemleri
0

Bir akıllı telefonunuz veya bir tabletiniz var ve bu telefonda veya tabletinizde dosyalarınızın içinde önemli olan belgeler, videolar, vs. bunlar bulunmakta sizde bu önemli olan dosyaları gizlemek istiyorsunuz ve bir siteden güvenlik ile alakalı bir program indirdiniz.  Ve o önemli olan dosyalarınızı belgeleri gizlediniz artık dosyalarınız siz gizlediğiniz için sizin yetkiniz olmadan başka hiçbir kimse göremiyor.

Android Gizli Dosyaları Gösterme

Ve o gizlemiş olduğunuz dosyalarla bir işiniz oldu ve gizlediğiniz fotoğrafı veya videoyu açmak istiyorsunuz ama bir sorun var;

Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır?

Gizlediğim dosyaları görünür hale getiremiyorum ne yapmalıyım diye soruyorsanız eğer, gizlediğiniz dosyanın nasıl görünür hale getirileceği hakkında bir bilginiz de yoksa eğer bu yazıyı okumalısınız.

Bu işlemi yani aslında dosyaları görünür hale getirmek oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Tabi bilmeyenler için bu işlem çok zordur. Öncelikle Android işletim sistemi bulunan telefonunuz veya tabletinizden dosya yöneticisi uygulamasını açın. Dosya yöneticisi uygulamasını açtıktan sonra ise sağ üstte hemen köşede gördüğünüz üç nokta işaretine basın ve çıkan menü de gizli dosyaları göster yazısına dokunun böylelikle gizli dosyaları görünür halde yapmış olursunuz. Bazen ise bu seçenek ayarlar kısmında bulunuyor. Eğer gizli dosyaları göster seçeneğini göremiyor iseniz, üç noktaya bastığınızda ayarlar kısmına dokunun ve ardından gizli dosyaları göster seçeneğini dokunun.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap