1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Android Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır?
0

Akıllı telefonlar gün geçtikçe insan hayatında çok önemli noktaya geldi. Her zaman yanınızda olan bu telefonlar. İşte, okulda, toplu taşımada bu ve bunun gibi birçok ortamda yanımızda bulunup bizlerin işlerini internet aracılığıyla giderirler. Veyahut eğlence amaçlı da kullanılabilirler. Bu noktada önemli olan özellik telefonumuzun hızlı olmasıdır. Günlük hayatımızın akışına ve hızına yetişebilmelidir. Elbette ki telefonu ilk aldığımız zamanlar telefon kapasitesinin en üst düzeyinde çalışır. Ancak telefon zamanla gerek kendi içinde bulundurduğu uygulama fazlalıklarıyla gerek kendisini üreten firma daha üst bir modelini çıkardıkça bizim telefonumuzda artık yavaşlamaya başlayacaktır. Bunun çözümü ise Android sistem güncellemesi.

Android Sistem GüncellemeAndroid sistem güncelleştirmesi ile cihazınızdan daha iyi bir performans alabilirsiniz. Ve cihazınızın yeni çıkan uygulamaları desteklemesi açısından oldukça önemli. Bu durum aynı zamanda sizin sanal alemde ki güvenliğinizi de ilgilendiren bir durum. Çünkü her güncelleme aslında bir nevi işletim sisteminin güvenlik açıklarını kapatmaya yöneliktir.

Güncelleme Nasıl Yapılır?

İşletim sisteminizi güncelleştirmek için yapmanız gereken Telefonunuzdan Ana menü’ ye giriş yapıyorsunuz. Daha sonra Ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Ayarlar menüsünün genellikle en alt satırında bulunan Telefon Hakkında Menüsüne giriş yapıyoruz. Daha sonra bu menü içerisinde bulunan Güncelle seçeneğine tıklıyoruz. Şayet ki internet paketiniz yoksa Güncelle seçeneğinin hemen altında bulunan Sadece Wi-Fi özelliğini de kullanabilirsiniz. İstediğimiz seçeneği seçip Güncelle butonuna tıklıyoruz. Biz tıkladıktan sonra cihazımız kendi sunucusuna bağlanıp herhangi yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer ki yeni bir güncelleme varsa kendisi otomatik olarak işlemi gerçekleştiriyor.

Android Güncelleme Kapatma

İnternetiniz kotalıysa güncellemeler oldukça büyük zahmet haline gelebilmektedir. 300-500mb’a kadar ulaşabilen güncellemeleri kapatmak için telefonunuzun ayarlar – genel ayarlar kısmından Uygulamaları Otomatik Güncelle kısmını kapatabilir ya da sadece wifi yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap