1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Xiaomi Bootloader Kilidi Açma Nedir ve Nasıl Yapılır?

Xiaomi Bootloader Kilidi Açma Nedir ve Nasıl Yapılır?
0

Xiaomi Bootloader kilidi açma nedir ve nasıl yapılır? Xiaomi ve Redmi marka cihazlara tam erişim almak istiyorsanız yazımıza göz atın.

Markalar kendi cihazları için birçok özelleştirme sunmaktadırlar. Bu özelleştirmeler ise ilgili markaların uzun süreler boyunca yaptıkları araştırma ve geliştirme neticesinde ortaya çıkar. Bu bağlamda özelleştirmelerin son derece önemli olduğunu söylememiz mümkün. Zira özelleştirmeler sayesinde cihazınız hem daha verimli ve hem de daha güvenli çalışır.

Fakat bazı durumlar vardır ki bu özelliklerin bile ötesinde işlevselliklere ihtiyacınız olur. Örneğin markanın çıkarttığından daha kaliteli bir ROM kurulumu ya da root ile beraber yükleyeceğiniz bir uygulama sizin için çok önemlidir. İşte bu tip noktalarda cihazlarınızın yetkilerini elinize almanız gerekmekte.

Bootloader Kilidi Nedir?

Bootloader kilidi, her marka tarafından koyulan ve bir cihazın bütün yetkilerini elinize almamanızı sağlayan bir güvenlik önlemidir. Bu önlem sayesinde üst paragrafta bahsetmiş olduğumuz üretici marka özelleştirmeler telefonunuzda sabit olarak kalır ve telefonunuzu korur. Fakat kilit açımıyla beraber bu özelleştirmeler kaybolur. Bu noktada kontrol tamamen sizin elinize geçer.

Bootloader Tehlikeli mi?

Sanılanın aksine Bootloader kilidi açma işlemi kötü bir şey değildir. Çünkü bazı durumlarda kilit açımıyla yapılan işlemlerin fabrika çıkışlı cihazları çok daha verimli hale getirdiğini biliyoruz. Örneğin Xiaomi cihazlar için Xiaomi EU Rom bu durumun en büyük kanıtı. EU Rom, fabrika çıkışı roma kıyasla çok daha stabil ve verimli çalışmakta.

Xiaomi Bootloader Kilidi Açma Nasıl Yapılır?

  • Cihazınızın ayarlar kısmına gelin, MIUI sürümü kısmına sekiz kez basın.
  • Ayarlar, ek ayarlar ve geliştirici seçenekleri kısmından MI Kilit Açma ya da MI Durumu seçeneğine girin.
  • Hesap ekleyin, bu noktada telefonunuzu sakın sıfırlamayın. Başarılı bir şekilde hesap eklemeniz önemli.
  • Bilgisayarınızı açın ve MI Unlock Tool indirin.
  • Telefonunuzu kapatın, ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basarak Fastboot moduna getirin.
  • Cihazınızı USB ile bilgisayarınıza bağlayın.
  • Uyarılara onay verin ve MI Unlock Tool üzerinden “Unlcok” deyin.
  • 168 saat sonra Bootloader kilidi açma onayını alacaksınız, bu bekleme süresi içerisinde cihazınızı aktif tutun.
  • 168 saat sonra tekrardan MI Unlcok Tool bağlantısını Fastboot modunda yapın ve Unlock işlemini uygulayın. Kilit açılacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Birkaç yıldır bu sektörde, çeşitli sitelerde editörlük yapmaktayım. Teknoloji ve güncel hayatta karşılaştığımız problemlere çözüm sağlayacak yazılar yazıyorum.

Yorum Yap