1. Ana Sayfa
  2. Mobil

iOS 14.5 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak? İşte Tüm Bilinenler

iOS 14.5 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak? İşte Tüm Bilinenler
1

Başlıklar

iOS 14 güncellemesinin yayınlanmasının üzerinden 7 ay geçtikten sonra Apple, geçtiğimiz hafta iOS 14.5 güncellemesinin 26 Nisan 2021 tarihinde yayınlanacağını açıklamıştı. Yani bugün Apple’ın açıkladığı üzere yeni güncelleme yayınlanmış olacak. Peki iOS 14.5 güncellemesi saat tam olarak kaçta yayınlanacak? Aradığınız tüm cevaplar haberimizin devamında.

Apple’ında belirttiği üzere bu hafta iOS 14.5 güncellemesinin yayınlanmasını tüm iPhone kullanıcıları merakla bekliyor. Yeni güncelleme için kullanıcılar nelerin değiştiğini veya neler beklemeleri gerektiğini beklerken, Apple, iOS 14.5 güncellemesinin yanı sıra, iPadOS 14.5, macOS Big Sur 11.3, tvOS 14.5 ve watchOs 7.4’ü de piyasaya sürmesi bekleniyor.

iOs 14.5 güncellemesi

iOS 14.5 Yayınlanma Tarihleri Belli Oldu

Geçtiğimiz hafta Apple yaptığı Spring Loaded etkinliği ile birlikte piyasaya birçok yeni ürün sürdü. Bunların arasında, yeni M1 çipli Mac’ler, yeni Apple Watch kordonları ve birçok daha yeni ürün bulunuyor. Yeni ürünlerin yanı sıra ayrıca iOS 14.5 güncellemesinin de yayınlanacağını belirten Apple, “önümüzdeki hafta” yeni güncellemenin 26-30 Nisan 2021 tarihleri arasında yayınlanacağını söylemişti. Güncellemenin bugün geleceğinden şüpheleniyor olsakta potansiyel olarak en geç Çarşamba yani 28 Nisan 2021 tarihinde yayınlanmış olacaktır. En azından bazı teknoloji gurularının açıklamış olduğu bilgiler bu yönde. Ayrıca, Apple, iOS 14.5’in Release Candidate yapısını geçen hafta geliştiricilere sunmuştu.

Güncellemeyi bekliyorsanız, yerel saat diliminize veya ikamet bölgenize göre iOS 14.5’in yayınlanma zamanını da öğrenebilirsiniz.

iOS 14.5 Güncellemesi Saat Kaçta Yayınlanacak?

Apple’ın iOS güncellemeleri genellikle Pasifik Saati ile 10:00 civarında çıkar. Bu nedenle, güncellemenin bugün bu zaman çerçevesinde yayınlanacağından şüpheleniyoruz. İlgileniyorsanız, yerel saat diliminiz için aşağıdaki iOS 14.5 sürüm saatine göz atın. Tablo, şehirlerin bir listesini ve ilgili sürüm zamanını gösteriyor. Tek yapmanız gereken yaşamış olduğunuz şehri bulmak ve ilgili saate bakmaktır.

Yukarıda ki görselde göreceğiniz üzere iOS 14.5 güncellemesinin Türkiye’deki yayınlanma saati Çarşamba günü 20:00 olarak belirlenmiş.

iOS 14.5 Güncellemesi İle Hangi Özellikler Gelecek?

iOS 14.5 güncellemesi ile birlikte, .5 sürümü olmasına rağmen, tüm iPhone kullanıcıları için önemli yazılım güncellemesi olduğunun altını çizmek gerekir. Yeni gelecek değişiklik listesine göre; Siri’nin nasıl ses çıkaracağını seçebildiğiniz bir komut sistemi, FaceID özelliği bulunan iPhone’ların Apple Watch ile telefon kilidinin açılabildiği ve bunun yanı sıra çevrimiçi gizlilik ilkesi gibi çeşitli değişiklikler var.

Son birkaç aydır test edilen yeni özelliklere göre, kullanıcı eğer bir Apple Watch kullanıyorsa cihazlarını bu sayede açabilecekler. Tüm bunların yanı sıra yeni gelecek güncelleme için ortaya atılan bazı iddialara göre bu güncelleme, PlayStation 5 ve Xbox Series X denetleyicileri için destek ekliyor.

iOS 14.5 Performans Testi

Apple tarafından yayınlanacak olan yeni güncelleme ile birlikte iOS 14.5 güncellemesi ile birlikte 14.2.2 güncellemesine göre performans iyileştirmeleri yapılıp yapılmadığı merak ediliyor. Bazı yabancı kaynaklı teknoloji siteleri bu karşılaştırmaları gerçekleştirdi ve sonuçlarını yayınladı.

iAppleBytes isimli bir YouTube kanalı iOS 14.5 güncellemesi yüklenmiş olan iPhone SE’den iPhone 11’e kadar performans testini gerçekleştirdi. Bu, Apple’ın yaklaşmakta olan yapısının eski ve daha yeni iPhone modellerinde nasıl performans gösterdiğine dair bize net bir fikir veriyor. Yayınlanmış olan YouTube videosunu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

1991 doğumluyum ve oyun dünyasına 2000 yılında PlayStation 1 ile giriş yaptım. Editörlük yapmaya 2020 yılının başında başladım ve halen devam etmekteyim. Oyun haberlerinin yanı sıra SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgili de içerikler giriyorum. Blogsijen bünyesinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir