1. Ana Sayfa
  2. Genel

Tay Tüyü Koltuklar Nasıl Temizlenir?

Tay Tüyü Koltuklar Nasıl Temizlenir?
0

Tay tüyü koltuklar kolay temizlenebilir bir kumaş türünden yapıldığı için hanımlarımızın seçimlerinde büyük rol oynuyor. Ev hanımları eşyalarını alırken modeline, sağlamlığına, malzeme kalitesine bakmadan kolay temizlenip – temizlenmeme özelliğini araştırırlar. Bu anlamda en iyi tercihlerden biri tay tüyü koltuk takımları olacaktır.

tay tüyü koltuk takımları

Tay Tüyü Koltuk Kumaşı Nasıl Temizlenir?

Üzerine titrediğimiz koltuk takımlarımızın kirlenmesi en istemediğimiz olaylardandır. Kimi kumaş türleri çok fazla kir ve toz tutarken bazıları ise kolaylık sağlamaktadır. Tay tüyü kumaşlar bu anlamda bize avantaj sağlayacak, birkaç dakika içinde temizleme işlemini tamamlayabileceğiz.

Koltuklarımıza en çok dökülen malzemeler aşağı yukarı bellidir. Çay, kahve, pasta ve börek bizim baş bu açıdan baş belalarımızdır. Dökülen malzemeyi temizlemenin püf noktası bekletmeden silmek olacaktır. Gelin tay tüyü koltuklarınızı hangi yöntemlerle temizleyebileceğinizi görün.

  1. Eğer hafif, yağsız leke oluşturan birşey dökülmüşse bir bezi ıslatıp silin ardından kuru bez yardımıyla kurulayın.
  2. Yine hafif birşeyler dökülmüşse ve bezle vs. uğraşmak istemiyorsanız artık evimizde joker görevi gören ıslak mendilleri kullanabilirsiniz. Islak bezle silinen bölgeyi durulamayı unutmayın çünkü bazı ıslak mendiller iz bırakabilmektedir.
  3. Koltuğunuza yağlı birşeyler dökülmüşse en önemli nokta aceleci davranmanızdır. Lekenin, malzemenin kurumadan köpüklü bir bez yada bulaşık süngeri ile silinip, temiz bir bezle durulamanız gerekmektedir.

Tay tüyü koltuklar daki lekelerin çıkmama sebebi, dökülen ürünlerin koltuk üzerinde uzun süre kalmasıdır. Kumaşın yapısı gereği kolay  silinebilir bir özelliği olduğu için bu konularda aceleci davranmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap