1. Ana Sayfa
  2. Genel

Sosyal Medyanızı Büyütmek İçin TikTok Nasıl Kullanılır?

Sosyal Medyanızı Büyütmek İçin TikTok Nasıl Kullanılır?
1

Başlıklar

Tüm sosyal kanallarınızı büyütmek için TikTok kullanmak ister misiniz? Daha fazla e-posta abonesi elde etmek için TikTok’u nasıl kullanacağınızı mı merak ediyorsunuz? Bu makalede, Instagram ve YouTube’da takipçi sayınızı artırmak için TikTok’u nasıl kullanacağınızı ve insanları e-posta listenize kaydolmaya nasıl yönlendireceğinizi öğreneceksiniz.

TikTok
TikTok

İlk Adım: Instagram ve YouTube Profillerinizi TikTok Profilinize Ekleyin

TikTok profilinize Instagram profilinize ve YouTube kanalınıza bağlantılar eklediğinizden emin olun, böylece insanlar diğer hesaplarınıza kolayca erişebilir. Bunu yapmak için TikTok profilinize gidin ve Profili Düzenle üzerine dokunun. Profil Düzenle ekranının altında, Instagram ve YouTube’a bağlantılar ekleyebileceğiniz alanlar bulacaksınız. Instagram’a dokunun, Instagram hesabınızla giriş yapın ve ardından aynısını YouTube hesabınızla yapın. Hesaplarınız hakkında bilgi almak için TikTok’a yetki vermeniz gerekecek.

İkinci Adım: Kitlenize Sizi Instagram ve YouTube’da Takip Etmeleri İçin Haber Verin

Instagram hesabınızı TikTok profilinize ekledikten sonra, insanlara sizi orada takip etmelerini söylemeniz de gerekir. Bu nedenle, TikTok için bir video oluştururken, “Instagram’da Beni Takip Edin” yazan ve Instagram profilinizi içeren bir metin kutusu ekleyin. Canlı akış gibi daha uzun videolar için Instagram profil adınızı video boyunca tekrarlayın. Bunu her zaman TikTok Canlı yayınlarınız sırasında yapabilirsiniz. Unutmayın ki her yeni canlı yayında yeni insanlar bulunacaktır. Her yeni canlı yayınızın ardından göreceksiniz ki takipçi sayınızda gözle görülür bir artış olacak.

Ayrıca insanlara sizi Instagram ve YouTube‘da takip etmeleri için bir sebep vermeniz gerekiyor. TikTok’ta canlı yayında olduğunuzda, izleyicilere sık sık şunu söylemeniz gerekiyor: “Bu videolar kaydedilmiyor, bu yüzden benden düzenli olarak bir şeyler öğrenmek istiyorsan, beni Instagram’da takip et çünkü internette pek çok yardımcı videom var.” gibi cümleler kurabilirsiniz.

Ek olarak, izleyicilere sizinle doğrudan iletişim kurmak isterlerse Instagram’da üzerinden DM atabileceklerini özellikle belirtmeniz gerekiyor. Bire bir görüşmeye hazır değilseniz “İleride neler yapabileceğimi görebilmek adına beni Instagram’dan takip edin.” diyebilirsiniz.

Fark ettiniz mi? Buradaki odak anahtar kelime “Beni Instagramdan takip edin!” Sürekli bu vurguyu yapmanız ve insanlara sizi takip etmeleri konusunda sürekli olarak bildirim yapmanız gerekiyor. Bir şeyi sürekli olarak söylerseniz eninde sonunda bunu yapacaklardır. Elbette bu herkes için geçerli bir durum değil, bu nedenle abartmayın :)

Onları Instagram’da size bir DM göndermeye davet etmek istemenizin bir başka nedeni de ön niteleyici gibi davranmasıdır. Size sadece TikTok’ta mesaj göndermek yerine, onlara yapmaları için bir eylem veriyorsunuz. Bunu yaptıklarında, ilgi düzeylerini ölçebilirsiniz.

TikTok
TikTok

Üçüncü Adım: Instagram Reels ve YouTube İçeriğini Güçlendirmek için En İyi TikTok Videolarınızı Yeniden Düzenleyin

TikTok, Instagram Reels gibi platformlardan çok daha fazla özellik sunar, bu nedenle içeriğinizi önce TikTok’ta oluşturun ve ardından diğer kanallarınız için yeniden kullanın. Bu, TikTok’un benzersiz özelliklerinden yararlanmanıza ve diğer platformlarda TikTok’tan orijinal sesleri kullanmanıza olanak tanır.

Instagram Reels için içeriği yeniden tasarladığınızda videolarınızın 30 saniyeden kısa olması gerekir çünkü bu, Reels için maksimum uzunluktur. TikTok’ta iyi performans gösteren videoları seçin, çünkü insanlar onları TikTok’ta sevdilerse, onları Instagram’da sevme olasılıkları daha yüksektir. Ek olarak, bu videolarda TikTok’a özgü herhangi bir söz bulunmadığından emin olun. Elbette, TikTok videolarınızı yeniden düzenleyebileceğiniz tek yer Instagram Reels değildir. Bunları YouTube, Pinterest ve LinkedIn gibi platformlara da yükleyebilirsiniz.

Bonus İpucu: E-posta Listenizi Büyütmek için TikTok Nasıl Kullanılır?

Diğer sosyal kanallarınızı tanıtmanın yanı sıra, e-posta listenizi büyütmek için TikTok’u da kullanabilirsiniz. TikTok biyografinizi kurduğunuzda, açılış sayfanıza veya web sitenize bir bağlantı eklediğinizden emin olun. Bağlantı henüz tıklanabilir olmasa bile, orada olması önemlidir. Ve video içeriğinizi oluşturduğunuzda, web sitenizin bağlantısını da oraya ekleyin. İzleyicileri, bağlantılarınızı gönderebileceğiniz TikTok veya Instagram’daki gelen kutunuza da yönlendirebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak tüm bunları yaptıysanız ve iyi bir içerik üreticisiyseniz kısa sürede istediğiniz takipçi sayısına ulaşabilir ve bir noktadan sonra çeşitli iş birliği için markaların sizinle çalışmak isteyebileceğini görebilirsiniz. Bir fenomen olma yolunda ilerlemek için size sunmuş olduğum bu tavsiyeleri denemenizi tavsiye ederim, göreceksiniz ki bir süre sonra takipçi sayınızda artış gözlemleyeceksiniz.

Son olarak, TikTok uygulamasını Android işletim sistemine sahip olan telefonlar için Google Play Store’dan indirmek için buraya, iOS işletim sistemine sahip olan cep telefonları için App Store’dan indirmek içinse buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

1991 doğumluyum ve oyun dünyasına 2000 yılında PlayStation 1 ile giriş yaptım. Editörlük yapmaya 2020 yılının başında başladım ve halen devam etmekteyim. Oyun haberlerinin yanı sıra SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgili de içerikler giriyorum. Blogsijen bünyesinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir