1. Ana Sayfa
  2. Genel

Çocukken Yediğimiz Yiyecek – İçecekler

Çocukken Yediğimiz Yiyecek – İçecekler
0

Çocukken yediğimiz abur cuburlar gerçekten çok mu lezzetliydi yoksa bizim onlara ulaşmamız şimdiki çocuklar kadar kolay olmadığından mı lezzetli geliyordu bilemiyorum ama bildiğim tek şey onların bazılarına artık ulaşmak mümkün değil. Çocuk ağızlarımızda eriyen lezzetler mazide kalacak ve bize de nostaljiyle beraber esmer günler düşecek.Benim aklıma düşen abur cuburların bazıları şöyle;

Yumiyum

yumiyum

Şimdiki Tofita’dan pek farkı yok gibi gözükse de hiç de ergonomik olmayan ambalajı aklımıza çelerdi.

Meybuz

Zengin bebeleri Alaska’nın en pahalı dondurmalarını ısıra ısıra yerken biz naylondan ambalajında Meybuz’u emerken bir damlasını ziyan etmemek adına aklımız çıkardı. Ezik edebiyatı bir yana müthiş keyifli bir olaydı.

İsimsiz Altın Kaplı veya Para Kaplı Çikolata

Para Çikolata

Evet neden bahsettiğimi çok iyi biliyorsunuz.

Sulugöz Sakız

Çiğnerken ağlayan kimseyi görmedim ama herkesin ağzında bir Sulugöz’le kedi kovalarkenki halimi düşününce su koyuvermemek elde değil.

Capri-Sun

caprisun

Pahalı aktivitelerden biriydi. Patladığında bütün mahallenin inlediğini duydukça anlamsız bir tatmin duygusu oluşurdu. İçindekinin lezzetinden ziyade mutlu sonu beklemek çok daha keyifliydi.

Tombi

Çocukluğun en derin anıları Tombi’de saklıdır zira Tombi bir komünite işidir. Bir çocuk alır, bütün mahalle doyar.

Pamko

Dişlere yapışan mısır lifleri ve kolpadan şişkin paketleriyle hatırladığımız Pamko türevi mısır çerezleri halen birçok köyde çocukların ellerinde dolaşıyor.

Patlayan Şeker

Gizemine akıl erdiremediğimiz patlayan şeker en popüler abur cuburlardan biriydi.

Minti

Nane aromalı sakızın alamet-i farikası saçma sapan ünlü resimlerini içinde barındırmasıydı. Başka bir numarası olmamasına rağmen neden bu kadar popüler olduğunu hala anlamış değilim.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap