1. Ana Sayfa
  2. Genel

Cep Telefonu ve Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti ∞ Yapma

Cep Telefonu ve Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti ∞ Yapma
0

Ebediyete kadar uzanmasını istediğimiz şeyleri belirtirken sıkça kullandığımız işaretlerden biri olan sonsuzluk işareti, asıl olarak matematik alanında bir terimdir. Artı ve eksi sonsuz olarak sayıların sayılamayacak kadar gideceğini belirtmektedir.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

sonsuzluk işareti

Sosyal medya da evlenme tarihi, doğum tarihi, sevgili olma zamanı gibi ifadelerden sonra kullanılan bu ifade yan yatırılmış sekiz olarak görülebilmektedir. Mevcut klavyelerde bu simgenin herhangi bir tuşu olmadığı için özel karakter olarak adlandırılmıştır.  Sonsuzluk işareti yapma için farklı birkaç yöntem bulunmaktadır.

Cep Telefonundan Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti

Akıllı telefon kullanımları zamanla artsa da bu işareti direkt olarak yazabileceğimiz bir klavye bulunmamaktadır. Şimdilik tek yöntem bu özel karakteri kopyalayıp yazı yazacağımız yere yapıştırmak gibi gözüküyor. Bunu da yazının herhangi bir yerinden alabilirsiniz.

Bilgisayardan Sonsuz İşareti Yapma

Bilgisayarlar bize cep telefonlarına göre daha geniş hareket edebilme imkanı vermektedir. Mevcut Q ve F klavyelerde bu işaret bulunmamakta fakat şu yöntemlerle bu harfi çıkartabilirsiniz.

  1. En kolay yöntem,  Google’ a sonsuz işareti yazıp çıkan sonuçlardan birini kopyalamak.
  2. Word dosyası açıp EKLE -> Simge menusu altından karakteri dosyaya yazdırabilirsiniz.
  3. Klavyede bulunan ALT tuşunun görevini bir çoğumuzun bilmediğini düşünüyorum. İşte bu noktada işimize yarayacak bu tuş ile sırasıyla ALT + 8734  yazarsınız, istediğiniz olacaktır.

Başlat-> Donatılar -> Sistem Araçları -> Karakter Eşlem üzerinden de sonsuzluk işareti dahil bir çok simgeye erişebilirsiniz.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap