1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Programsız Kolay Gif Yapma Yöntemleri

Programsız Kolay Gif Yapma Yöntemleri
0

Gif uygulaması özellikle Facebook üzerinden sıkça görülen ve videoların belli bölümlerinin gösterilmesine dayanan bir resim formatıdır. Bu format sayesinde videolardan kestiğiniz belli bölümleri göstererek kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Facebook gibi sosyal paylaşım alanlarında sıkça görülmeye başlayan GIF uygulaması özellikle 2016 yılında oldukça popüler olmuştur. Peki, Gif nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı programlı ve programa gerek kalmadan yapma şeklinde cevap verilebilir. Programsız olarak yapmak daha basittir. Çünkü bilgisayarınıza dosya indirip kurma zahmetinden kurtulursunuz.

gif yapma siteleri

Program kullanmadan videolardan gif nasıl yapılır?

Program kullanmadan Gif yapmak isteyenler için Gif yapma kolaylığı sunan internet siteleri vardır. Bunlardan 3 tanesine değinirsek:

  1. Giphy adlı siteden Gif oluşturma
  2. Makeagif sitesinden Gif yapma
  3. Youtube üzerinden .gif

Bunlardan ilki olan Giphy (http://giphy.com/ ) adlı siteye girerek Gif yapabilirsiniz. Öncelikle gif yapmak istediğiniz videonun URL adresini kopyalayın ve siteye girin. URL adresini yukarıda arama bölgesine ekleyin. Daha sonra aratın. Videonuz geldiğinde üzerinde değişiklikler yapabilir ve gif yapabilirsiniz. Ayrıca hazır olan giflerden de kullanabilirsiniz.

Diğer bir site olan Makegif sitesi de aynı işi görmektedir. Yapmanız gereken Makegif ( https://makeagif.com/ ) adlı siteye girerek ister videolardan, ister resimlerden Gif yapmaktır. Ayrıca kendi çektiğiniz videolardan da gif yapabilirsiniz. Kolay bir kullanımı vardır ve basittir. En son yol ise Youtube’den videoyu açıp https adresinden Youtube yazısının önüne “gif” yazmaktır sadece. Bu sayede videonuzu programsız şekilde Gif yapabilirsiniz. Yukarda belirtilen her üç yoldan da Gif yapabilir ve eğlenmeye başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap