1. Ana Sayfa
  2. Genel

Tüm tweetlerinizi tek seferde nasıl silersiniz?

Tüm tweetlerinizi tek seferde nasıl silersiniz?
0

Sosyal medya kullanımına başlanması üzerinden ülkemizde bir hayli zaman geçmiş bulunmasından dolayı sosyal medya hesaplarımızda çok önceki yıllardan kalma paylaşımlarımız bulunmaktadır, bu belki gençlik yıllarımızdan kalma paylaşımlar belki de çocukluğumuzdan kalma paylaşımlar olabilmektedir. Twitter mecrasına da eski paylaşımlarımıza herkesin ulaşabilmesinden doğan bu eski tweetlerimizi görülmesini istemeyebiliriz. Twitter mecrasında zaman akışımızda belki de binlerce eski tweetlerimizin bulunması bu tweetlerden kurtulmayı tek tek silmeye uğraşarak bir hayli zorlanacağımız kesin. Peki tüm tweetlerimizi nasıl sileriz?

Tweetleri Toplu Silme

tweetleri silme

Tweetlerimizi toplu halde silmek için kullanabileceğimiz bir uygulama olan tweeteraser uygulaması ile bu derdimizden kurtulabiliriz. Tweeteraser uygulaması, twitterda atmış olduğumuz tüm tweetleri filtreleyerek tarih aralığına göre ya da toplu olarak hepsini silebiliriz. Ayrıca tweeteraser ile reetweetlerimizden de kurtulabiliriz. yapmamız gereken tweeteraser.com sitesine girdikten sonra twitterda oturum açmak eklentiyi eklemek sonra siteye girerek sisteme giriş yapmak. Giriş yaptıktan sonra silmek istediğimiz tarih aralığını girerek o tarih aralığındaki tüm tweetleri silmek ya da toplu olarak tüm tweetleri silme seçeneğini seçerek bu güne kadar paylaşımda bulunduğumuz bütün tweetleri silmek.

 

Ayrıca bütün rtweetleri silme seçeneği ile tweetter hesabımızı tamamen temizleme yoluna da girebilirsiniz. Tweeteraser sitesi haricinde kullanabileceğimiz fakat tweeteraser kadar kullanışlı olmayan son 1 yıla ait tüm paylaşımlarımızı silebileceğimiz tweetdelete sitesini de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem yine aynı şekilde tweetterda oturum açmak tweetdelete eklentisini yükleyerek sistemden son 1 yıla ait tüm tweetlerinizi silebilirsiniz. Bu işlemi tweetleriniz tamamen silinene kadar tekrarlayarak yine tüm tweetlerinizden kurtulabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap