1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Lisanssız Fotoğraf Bulma Siteleri

Lisanssız Fotoğraf Bulma Siteleri
0

Blog yazılarınızı görsellerle desteklemenin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Blogda kullandığımız imajları seçerken imajların Creative Commons Lisansına sahip olmasına dikkat etmeliyiz.Peki bu görselleri hangi sitelerden ediniyoruz? İşte size hiç bir ücret ödemeden kullanabileceğiniz etkileyici imajları bulmanız için gereken adresler:

Lisanssız Resim BulmaÜcretsiz Stock Fotoğraf Bulma Siteleri

1 – Flickr

Dünyaca ünlü fotograf paylaşım sitesi Flickr üzerinde 5 milyona yakın Creative Commons Lisansına sahip fotograf bulunuyor. Blog yazılarınıza fotograf secerken mutlaka göz atmanız gereken bir kaynak.

2 – Tree of Life on Web

Tree of Life on Web her organizma ve bitki için bir sayfa yaratmayı amaçlayan bilimsel bir proje. Tüm dünyadan katılımcıların eklemeleriyle gelişen proje sayfalarında yer alan görselleri ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

3 –  Dreamstime Free Photos

Ücretli imajlar yanında ücretsiz imajlar da sunan bir site.

4 – Fotolia Free Photos

Fotolia adlı fotograf ajansının ücretsiz fotograf servisi.

5 –  Every Stock Photo

Every Stock Photo ücretsiz imajlar bulabileceğiniz bir imaj arama motoru.

6 –  OpenPhoto

OpenPhoto ticari olmayan işleriniz için binlerce fotograf bulabileceğiniz, içerğini kullanıcıların oluşturduğu bir site.

7 – Wikimedia Commons

Wikimedia Commons altında yüksek çözünürlüklü görsellere ulaşabilirsiniz.

8 –  OpenClipArt

OpenClipArt adlı siteden her görsele SVG, BMP, JPG, PNG, GIF formatında ulaşmak mümkün. Blog yazılarınızın yanı sıra Power Point sunumlarınız için de ideal.

9 – DeviantArt

Büyük ve köklü bir kullanıcı kitlesine sahip olan DeviantArt  üzerinde de Creative Commons lisanslı görseller bulmak mümkün ancak site üzerinden bu işi gerçekleştirmek pek kolay değil. DeviantArt üzerinde hangi kullanıcıların Creative Commons lisanslı görsellere yer verdiklerini görmek için basit bir Google sorgusu işinizi kolaylaştıracaktır.

10 – Wellcome Images

Dünyanın en zengin kolleksiyonuna sahip Wellcome Images İngiltere’de bulunan Wellcome Library’nin bir kolu. Sağlık, tarih gibi bir çok bilim dalı ile ilgili imajlara   Wellcome Images‘dan kişisel, akademik ve eğitim amaçlı kullandığınız sürece ücretsiz ulaşabilirsiniz.Bahsetmeyi unuttuğum kaynaklar mutlaka olacaktır. Eğer siz de favori imaj kaynaklarınızı  yorumunuzda belirtirseniz listeye ekleyebilirim.Blog Kazanında yayınlanan tüm yazıları ücretsiz ve hızlı bir şekilde takip etmek için RSS beslememize abone olun.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap