1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Kaliteli İçerik İle Otoriteler Siteler Yapın

Kaliteli İçerik İle Otoriteler Siteler Yapın
0

Başlıklar

Günümüzde niche site yapımına başlangıçta herkesin aklında şu önemli soru var. Bu siteyi nasıl ve ne zaman sonra üst sıralara taşıyabilirim. İnternet aleminde araştırdığınız çok sayıda içerik ile karşılaşacaksınız. Ancak bir siteyi site yapan ve özellike hedef site hale getiren en önemli şey İÇERİK’tir. İçeriği kaliteli olmayan ve içeriği ile ziyaretçiye hitap etmeyen bir site, halk deyimi ile vasatın üzerine çıkamaz. Özellikle 2017 yılına geldiğimiz şu günlerde, Google’ın SEO mantalitesini eskisinden arındırdığı şu günlerde en önemli gördüğü konu, içeriğin ziyaretçiye hitabı ve ziyaretçiye en doğru ve en kısa çözümü nasıl sağladığıdır. Yani içeriğindeki en etkili çözüm veya metod ile ziyaretçiyi sitende tutabiliyorsan, sen burada kendin için uygun yeri bulabilirsin diyor Google bey.
Kral İçerikPeki neden içerik neden kral? Diğer site sahipleri sadece backlink kasarak üst sıralara çıkabiliyor mu? Yoksa backlink kasarak üst sıralara çıkmak, anlık bir heves gibi bir şey mi? Soru ve görüşlerinizi yazının sonunda yorum olarak sizlerden beklemekteyiz! Unutmayın ki bu yazıda kral içerik olma adına yazılmıştır. Ne uzun ve ne kısa. Doğrudan ziyaretçi için çözüm veya öneri sağlama adına yazılmıştır.

1- KRAL İÇERİK için KRAL ÇÖZÜM ve ÖNERİ gerekir

Bir İçeriğin kral olabilmesi için ziyaretçiye doğrudan ve hızlı çözüm önerisi sağlamalıdır. Zamanın hızlı geçtiği ve çok değerli olduğu şu günlerde, yazacağınız kaliteli ve kral içerik ile ziyaretçinize doğru çözümü sunarak, ziyaretçinin sitede kalmasını sağlamalısınız. Eğer aynı kategori içerisinde benzer konularda farklı çözüm önerileri sağladıysanız ve bunu yazının içerisinde belirttiyseniz bu şahane olacaktır.

Kral içerik olabilmek için illa 1000 kelimelik bir yazı yazmak zorunda değilsiniz. İçerik ziyaretçiyi sitede tutsun ve ziyaretçi diğer konular ile bağlantısını kursun. Bir ziyaretçiyi en az 3 dk sitede tutabilirseniz, iyisiniz demektir.

2- İçeriği Bebek Şefkati İle Beslemek

Ziyaretçiye hitap etmek isteyen ve ziyaretçiyi sitede tutmak ve otoriter olmak isteyen bir niche site sahibi, yazmış olduğu yazılar üzerinde güncel kalması gerekir. İçeriğini sonradan yeniden güncelleyen, içeriğine daha sonradan ekleme çıkarma yapan ve üstü çizili yazılar bulundurup güncelleme yapan bir niche site yazarı, içeriğini bir bebek şefkati ile beslemiş sayılır. Nasıl ki bebekler, düzenli olarak ilgilenmeye muhaçtır, içerikte arada sırada güncel tutulması, kral içerik olma yolunda çok önemlidir.

3- İçeriğinizde İnsana Hitap Edin, Resmi Olmayın!

Samimi İçerikİnsanlar, doğallıktan hoşlanır. Günümüzde her ne kadar yedğimiz içtiğimiz şeylerin önemli bir kısmı çokta doğal olmasa da içeriğinizin doğal olması için, içeriğinizi yazarken ziyaretçi ile sanki konuşuyormuş gibi yazın! Göreceksiniz ki, içeriğinize gelen yorumlar ve yazıya yapılan geri dönüşler, yazmış olduğunuz yazının kaliteli olduğunu gösterecek ve Google da bunu anlayacaktır. İlgili yazıyı hemen üst sıralara taşıyacaktır!

Sonuç

İçerik her zaman kraldır. Ancak ziyaretçilere doğru çözümü sağlamanız, yazılarınızı güncel tutmanız ve etkileşiminizin doğal olması, niche olsun ya da olmasın her siteyi zirveye götüren en önemli sebeplerdendir. Başka sebeplerde vardır tabi ki, Sosyal medya, kaliteli backlink vs… Ancak bunlar kral içerikten sonra gelen şeylerdir. Bir sonraki paylaşımımızda görüşmek üzere….

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap