1. Ana Sayfa
  2. Genel

Türk Telekom Mesai (Çalışma) Saatleri

Türk Telekom Mesai (Çalışma) Saatleri
0

Türkiye iletişim devi Türk Telekom özellikle Avea’yı da bünyesine kattıktan sonra epey geniş bir müşteri portföyüne sahip oldu. Yaşanan bir sorun, fatura ya da abonelik işlemleri için sık sık kapısını aşındırdığımız türk telekom merkezlerinin çalışma saatleriyle ilgili zaman zaman karmaşa yaşanabiliyor. Özellikle yaz saatleri – kış saatleri uygulamaları derken kafa karışıklığına neden oluyor.

türk telekom mesai saatleriTürk Telekom Çalışma Saatleri

Büyük hissesini Oger Telecom’un elinde bulundurduğu Türk Telekom’un mesai saatleri aşağıdaki gibidir.

Kış Dönemi ( 1 Ekim – 31 Mayıs ) : Açılış Saati : 07:30   – Kapanış Saati : 17:00
Yaz Dönemi (1 Haziran – 30 Eylül ) : Mesai Başlangıcı : 08.00  – Mesai Bitişi : 17.30

Bu saatlerin arasında yasal yükümlülükten doğan öğlen arası tatili de bulunmaktadır. Öğlen arası yemek ve dinlenme saati 12:30 ile 13:30 arası olarak belirlenmiştir.  Bu süre zarfında Türk telekom merkezlerinden hizmet alınamamaktadır.

Türk Telekom Hafta Sonu Açık Mı?

Haftalık çalışma saati 45 saat olup, hafta içi bu sınır doldurulmaktadır. Diğer kamu kurum ve kuruluşları gibi cumartesi ve pazar günü türk telekom açık değildir.

Not: Trafik yoğunluğunun aşırı olduğu İstanbul, İzmir ve Ankara gibi şehirlerde mesai saatleriyle ilgili düzenlemeler yapılabilir. Bu konuda farklı bir uygulamaya rastlarsanız aşağıdan bizi uyarırsanız konuya şube ve il olarak çalışma saatlerini ekleyebiliriz.

Müşteri Hizmetleri ve Online İşlemler Çalışma Saatleri

Telefonla  aramış olduğunuz müşteri hizmetleri yada internet üzerinden yapacağınız online işlemlerde herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Yalnız akşam ve gece saatlerinde daha az çalışan bulunduğu için müşteri temsilcisine bağlanmada zorluk yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap