1. Ana Sayfa
 2. Genel

Paypal ile Alışveriş Yapılan Türk Siteleri

Paypal ile Alışveriş Yapılan Türk Siteleri
0

Online alışverişe çok meraklı bir toplum olmamıza rağmen hala bu konudaki korkularımızı yenebilmiş değiliz. Kart bilgileri konusundaki şüphelerimizi haklı çıkartan birkaç örnek de işin tuzu biberi oluyor.Türkiye’de halen daha çok yaygın kullanılmasa da PayPal internetten alışveriş konusunda en güvenilir seçenek. Yurtdışındaki birçok kodaman alışveriş sitesi yıllar yıllar önce sistemlerine PayPal’ı entegre ettiler ancak biz bu konuda bayağı bir geriden gidiyoruz.Tabii Türk kullanıcılarının sistemi suistimal etmek için yaptıkları dispute girişimleri de buna zemin hazırlıyor ancak tüm bu olaylara rağmen Türkiye’de Paypal ile alışveriş yapılan siteler oldukça fazla.Bu siteler arasından geniş spektrumlu ve ilginç olanları seçtik ve sizin için paypalla alışveriş yapabileceğiniz en iyi Türk alışveriş sitelerini listeledik.

Paypal ile alışveriş yapma

Paypal ile alışveriş siteleri

 1. Gitti Gidiyor: Türkiye e-ticaret pazarının en köklü ve en güçlü sitesinde birçok satıcı ve birçok mağaza artık Paypal ödeme seçeneğini kabul ediyor.
 2. My Bilet: Kültür, sanat ve aktivite düşkünleri Paypal kullanarak etkinlikler için yerlerini kolayca alabilirler.
 3. Media Markt: Elektronik ürün pazarının en büyük firmalarından biri olan MediaMarkt’ın sitesinden Paypal ile dilediğiniz ürünü alabilirsiniz.
 4. Çiçek Sepeti: Sevdiklerinizi sevindirmek için nerede olduğunuzun önemi yok. Paypal ile Türkiye’nin her yerine çiçek yollayabilirsiniz.
 5. Kitap Yurdu: Türkiye’nin en eski online kitap mağazasında Paypal bakiyenizi kullanabilirsiniz.
 6. D&R: Yine kültür ve sanat meraklılarına yönelik bir PayPal bakiye bitirme önerisi… İçine dalıp bakiyenizin sınırlarını zorlayın.
 7. Groupon (Şehir Fırsatı): Fırsat sitelerinin en büyüğünde anlık veya dönemlik fırsatları yakalamak için karta davranmanıza gerek yok.
 8. Buldum Buldum: İlginç ürün ve hediyelik eşya arayanlara…
 9. Fenerium: Bir Galatasaray’lı olarak gerçekten imrendim. PayPal bakiyenizle Fenerium’dan istediğiniz ürünü satın alabiliyorsunuz.
 10. IHS: Web işleriyle uğraşıp da IHS’yi bilmeyen yoktur ancak birçok kullanıcı IHS’de PayPal bakiyesinin kullanıldığını bilmiyor. Eğer siz de web işleriyle uğraşıyorsanız PayPal bakiyesini harcayacak bir yer bulamadıysanız domain kayıt edin ya da uzatın.

Paypal ile alışveriş yapmak için Paypal karta ihtiyacınız yok. Paypal hesabınızda para bulunması ya da hesaba para aktarmanız gerekiyor. Bu listenin yurtdışı versiyonunu da yapmak isterdim ancak mevcut PayPal bakiyenizle yurtdışından alışveriş yapmak maalesef mümkün değil. Ancak kredi kartınızı PayPal’a tanımlarsanız bu işlemi yapabilirsiniz.

Unutulan siteler olabilir, bunları yorum alanından belirtirseniz eklerim.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap