1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

EBA Uygulaması ile Ders, Haber ve Dergiler

EBA Uygulaması ile Ders, Haber ve Dergiler
2

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) eski arayüzü ile tabletlerden ve mobil cihazlardan problem yaşatıyor, video izlenemiyor ya da tam anlamıyla kullanılamıyordu. Geçtiğimiz günlerde yapılan arayüz değişikliği ile daha modern bir şekle bürünen EBA.gov.tr , bazı sıkıntıları aşmış gibi görünüyor. Öğretmen ve öğrencilerin değişilmezi haline gelen bu siteyle ilgili bakanlığı sürekli çalışmaları oluyor ve güncelleniyor.
eba uygulama

EBA Mobil Uygulama’da Haber, Dergi ve Videolar

Google Play Store‘dan yüklenen resmi uygulama ile site içeriğinde bulunan kanallara, haberlere  ve e-dergi gibi kısımlara ulaşabiliyorsunuz. Deneyler, belgeseller ve animasyon içerikleri izleyebiliyor gündemdeki eğitim haberlerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Şu an için öğrencilerden çok öğretmenler için daha uygun bir uygulama olarak gözükmekte olan uygulamanın en büyük eksikliği ise vitamin derslerinin buradan izlenememesi.

Eba Uygulamasından Ders & Video İzleme

Eba Mobil çıktığında öğrencilere önerdiğimiz uygulamanın  ne yazık ki en büyük eksikliği derslerin izlenememesi. Öğrencilerin deney videoları izleyebileceği güzel bir platform olarak öne çıksa da önümüzdeki günler de ders videolarının da izlenebilir hale gelmesi hepimizin ortak düşüncesi. Çünkü chrome yada farklı tarayıcılardan girildiği zaman ekran çözünürlüklerine göre video oynatma sorunları yaşanıyor ya da hiç izlenemiyor. Bu sorunun başlıca çözüm yeri olan uygulama düzenlemesini sabırsızlıkla bekliyoruz:)

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. EBA uygulaması ile birçok kitap ve oyuna ulaşabiliyorsunuz. Video kataloğu da çok geniş. Herkez yüklemeli bence

    • Sitenizi inceledim, gayet kaliteli yazılar mevcut. Aklımda olan bir projeydi biri tarafından yapılması mutlu etti.Başarılar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir