1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Vücut Nasıl Esnetilir? Vücut Esneme Hareketleri Nelerdir?

Vücut Nasıl Esnetilir? Vücut Esneme Hareketleri Nelerdir?
0

Vücut nasıl esnetilir? Erkeklerde vücut esnetme nasıl yapılır? Sert vücutlardan bıkanlar için vücut esneme hareketleri burada.

Günümüzde vücut esnekliğinin önemi artık yavaş yavaş anlaşılmaya başlandı. Özellikle spor yapan ya da günlük hayatta fazla hareket gerçekleştiren insanlarda bu önem daha da artmakta. Zira esnek vücuda sahip olan kimselerin hem daha sağlıklı şartlarda yaşadığı ve hem de daha sağlıklı kaldıkları bilinen bir gerçek. Aynı zamanda esnek vücutluların daha uzun yaşadığı da araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır. Peki vücut nasıl esnetilir?

Vücut Nasıl Esnetilir?

Vücutta kaslara bağlı olan hemen hemen her oldu spor anlamına gelir. Bu bağlamda vücut esnetmeyi de bir spor dalı olarak görmemiz mümkün. Çünkü vücut esnetmek için yapılan bazı özel manevralar, hareketler mevcut. Vücut gelişmeye ve değişmeye açık olan bir organizma. Eğer bu organizmayı değişmeye ya da gelişmeye zorlarsanız da sonucunu alacaksınızdır. Dolayısıyla da vücudunuzu esnetmek adına bazı esneme hareketleri yapmanız gerekmekte. Ancak bu sayede başarılı bir şekilde istediğiniz esnekliğe kavuşma şansınız var.

Vücut Esnetme Hareketleri

  • Kalça 
  • Karın
  • Bacak
  • Boyun
  • Omuz, Göğüs
  • Kol
  • Bel

Üst tarafta verdiğimiz bütün bölgeleri esnetmek adına ayrı hareketler uygulamanız gerekiyor. Bu hareketler ise toplamda 7 adet olmaktalar. Normal şartlarda esnemenin birçok farklı hareketi mevcut, bu tip hareketlere internet üzerinden erişmeniz mümkün. Ancak her sabah uyandığınızda yapacağınız düz esneme hareketleri de bu hususta sizlere yardımcı olacaktır. Fakat bu noktada ani sonuç beklememeniz gerekmekte. Çünkü esneme denilen olgu bir anda değil, zamanla olan bir şeydir. Dolayısıyla asla bıkmadan, disiplinli bir şekilde her sabah üst tarafta yazdığımız vücut bölgelerinizi esnetmeye çalışın.

Erkeklerde Vücut Esnetme

Erkeklerde vücut esnetme sanılanın aksine çok daha zordur. Çünkü erkekler yapıları itibariyle kadınlara nazaran daha az esnemeye müsaittirler. Kadınlarda esneklik ve hafiflik kolayca sağlanmaktadır. Ancak erkekler işin daha çok kas ve dayanıklılık noktasında kuvvetlidirler.

Fakat bu demek değil ki erkeklerin vücudu da esnek olmamalı, tam aksine sağlıklı bir yaşam için erkekler de olabildiğince esnek olmalılar. Üst tarafta verdiğimiz vücut esnetme hareketleri ile kolaylıkla esnemeniz mümkün. Erkeklerde vücut esnetme için de disiplin ve stabilite şart. Vücut nasıl esnetilir sorusu bu şekilde özetlenebilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Birkaç yıldır bu sektörde, çeşitli sitelerde editörlük yapmaktayım. Teknoloji ve güncel hayatta karşılaştığımız problemlere çözüm sağlayacak yazılar yazıyorum.

Yorum Yap