1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

İllegal Nedir? Warez Nedir ?

İllegal Nedir? Warez Nedir ?
0

Bu sorunun cevabını buradaki yazıdan öğrenebileceksiniz. İllegal normal Türkçe karşılığı ile ‘yasadışı’ demektir. İnternettelerde sık sık rastladığımız illegalin anlamı da yasadışı demektir. Yani internetteki bazı siteler illegal (yasadışı) paylaşımlar sunar.

Örneğin dizi, film izlemek yada indirme linkleri bulunduran siteler illegal sitelerdir. Yasal olmayan içerik sadece dizi, film değildir bu bir örnekti. Bir sürü illegal içerik vardır. Örneğin full oyun, full program, mp3, dizi, film, adult … bu gibi şeyleri paylaşmak yasal değildir.

illegal nedirAma dizi, oyun, film, albüm, magazin gibi haberler, oyun demoları, program demoları vs. sitelerde paylaşılabiliyor. Bunlar yasaldır. Anlattığımız gibi indirme ve izleme linki verilirse illegal paylaşım olur. Umarım illegal’in tanımını anlamışsınızdır. Ayrıntılı şekilde anlatmaya çalıştım. Eğer anlamadıysanız konunun altına yorum yaparak sorunuzu sorabilirsiniz.İllegal paylaşımlı siteler gün geçtikçe erişimi engellenmektedir. Her ne kadar dns ayarlarıyla veya bazı yöntemlerle o sitelere giriş yapılabilsede sitenin itibarını küçültmektedir bu erişim engellemeleri. O yüzden sitelerinizde illegal paylaşımlar yapmayınız.

Warez nedir?

warez nedir

Warez ücretli olan bir şeyi cracklenerek ücretsiz kullanmaktır. İnternette bir çok warez site vardır. Bu yasal değildir. Yani ücretli programları, oyunları vs.. bunları bedavaya kullanmaktır. Warez siteleri ise bu tür ücretli programları full olarak sizlere sunar. Warez temalar yada scriptler kullanmak emeğe saygısızlık olacağı için kesinlikle önermiyoruz.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap