1. Ana Sayfa
  2. Webmaster

Google Docs Belgelerini Yedeklemek

Google Docs Belgelerini Yedeklemek
0

Google severlerin sıklıkla kullandığı araçlardan biridir Google Docs. Önemli word ve excel dosyalarınızı güvenli bir biçimde yanınızda taşıyabileceğiniz online bir kaynaktır da aslında. Kullanmayanlar için söylüyorum; en basit örneğini verecek olursam, onlarca site üye ve her birinde ayrı ayrı şifre ve kullanıcı adları kullanıyorsanız google docs tam size göre diyebilirim. Kendinize özel bir liste hazırlayıp gittiğiniz her yere götürebilirsiniz tüm bilgilerinizi.

Google Docs Yedekleme

Google Docs Yedekleme Nasıl Yapılır?

Google docs da kayıtlı olan dökümanlarımızı kimi zaman dışarı aktarmamız hatta çıktı alıp belge olarak sunmamız gerekebiliyor. Bu hizmeti kolaylaştıran export özelliği docs’a entegre olduktan sonra daha bir kullanılabilir oldu sanki.  Export etme özelliği daha önceden firefox’un eklentilerinden faydalanılarak yapılabiliyordu ama şimdilerde o tarz eklentilere gerek kalmadı.Kendi içerisinde yer alan export özelliği ile kaydettiğiniz her belgenin yedeğini bilgisayarınıza farklı formatlarda indirebilirsiniz. Kaydettiğiniz dökümanlardan yedeğini almak istediğinizi seçin ve Diğer Eylemler > Export seçeneğini kullanarak farklı formatlarda dosyanızı indirin.Belki gülenler olacaktır ama yinede söylemezsem içim rahat etmeyecek. Google docs da kayıtlı ve benim için çok önemli olan word belgelerim vardı. Onları kopyalayıp teker teker Microsoft word’e yapıştırmış hatta satırları tek tek düzenlemek zorunda kalmıştım. Sonrasında çıktı alıp arşivime kaldırmıştım.Bu belgeleri yedekleme işini gördükten sonra kaybettiğim zamana mı yanayım yoksa gözümün önündeki özelliği farketmediğime mi  bilemedim.

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap