1. Ana Sayfa
  2. Genel

Gmail İmzasında Html Kullanmak

Gmail İmzasında Html Kullanmak
0

Günlük hayatta oldukça fazla mail trafiği yaşarız. Gönderilip alınan maillerin sonunda imza olarak  adlandırdığımız kişiye veya firmaya ait bilgiler yer alır bazen. İmza kısmında  genellikle e-posta sahibinin adı, soyadı, ünvanı, web sitesi veya benim gibi bazılarıda kullandığı cep telefonu numarasını yazar.Hotmail hesabını sadece msn için kullananlar ve aktif olarak mail özelliğini kullanmayanlara mail gönderdiğimizde sonundaki kişisel kısa bilgileri mailin devamıymış gibi algılayıp benim için özel olarak eklendiğini düşünsede,  otomatik olarak kendiliğinden eklenen yazılı imzalarımızdır.

gmail imza

Zamanında bende bir çok kişi gibi gmail‘e  resimli imzanın nasıl ekleneceği konusunu araştırmıştım. Firefox’un eski sürümlerinde çalışan ve yine eski bir yönteme rastlamıştım. O da pek sağlıklı birşeye benzemiyordu zaten okuduğum yorumlara bakacak olursam.Firefox‘un eklentilerinden faydalanarak gmail’in imza kısmında html kodunu kullanma yöntemini anlatacağım. Bu sayede rahatlıkla resimli imzalar kullanabilecek artık.

1.  Blank Canvas Gmail Singnature

Blank canvas eklentisi sayesinde gmail de kullandığımız yazılı imzalarımızı bir kaç hamleyle resimli hale getirebiliyoruz.Öncelikle şuraya girip eklentiyi indirin. Tabi öncesinde kısa bir üyelik prosedürü çıkacaktır. Bir kaç dakikanızı ayırarak üyelik işlemini tamamlayın ve e-posta adresinize gelen aktifleştirme linkine tıklayıp üyeliğinizi başlatın. Sonrasında eklentiyi indirip kurmanıza izin verecektir site.Eklentiyi kurup firefox’u yeniden başlattıktan sonra gmail hesabınızla oturum açın. E-posta göndermek için Posta oluştur dedikten sonra Edit Signature butonuna tıklayın.Açılan sayfaya daha önceden hazırladığınız  imzanızı yerleştirin ve kaydedin.Bu işlemdem sonra her posta oluştur dediğinizde resimli imzanız yazınızın sonuna otomatikmen eklenecektir.Farklı bi adresimden yine kendi adresime gönderdiğim örnek bir mail var aşağıda. İmzanın nasıl göründüğünü merak edenler buyursun.Gördüğünüz gibi resimli imza gayet sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Gmail ‘in imza kısmında html kodu kullanmak için ikinci yolu anlatıyorum.

2. WiseStamp – Email Signature

Wisestamp da bir önceki eklentiyle aynı görevi yapmasına rağmen daha fazla özellik sunuyor. Yine eklenti kurup bir kaç küçük ayar yapmamız gerekecek.Eklentiyi buradan indirip kurun ve firefox’u yeniden başlatın. Gmail hesabınızla oturum açıp Posta Oluşturun. Yazı editörünün en sonuna eklenen küçük ikona tıklayıp Edit Signature seçeneğine girin.Daha önceden hazırladığınız resimli imza kodlarınızı getirip boş alana yapıştırın ve kaydedin. Daha fazla ayrıntıya inmek isterseniz; Gmail, skype ve msn adresinizi yazabilir hatta twitter, flickr, facebook gibi hesaplarınızın linklerinide ekleyebilirsiniz.Tabi mail gönderdiğiniz kişi yazdıklarınızın devamında bu söylediğim ayrıntıları gördüğünde çüş veya oha demeden edemez sanırım.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap