1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Keçi Sütü Maması Nasıl Yapılır?

Keçi Sütü Maması Nasıl Yapılır?
0

Bebekler için doğru beslenme, çocuğun zihinsel ve bedensel gelişimini oldukça etkilemektedir. Çocuklukta ihtiyaçları iyi karşılanan çocukların ruhen ve bedenen daha üstün olduklarını gözlemlenmektedir. Freud gibi birçok bilim adamının araştırmaları da bu yönde olmuş ve ortak kanı bebeklik dönemi gereksinimlerinin iyi bir şekilde karşılanması olmuştur. Bu nedenle keçi sütü maması bebekler için iyi bir besin kaynağı olabilmektedir. Hazır mama yerine bu türevlerin kullanılması oldukça iyi olmaktadır.

Keçi Sütü Mamasının Faydaları

Anne sütünde azalmalar olduğunda yapılabilecek en iyi şey keçi sütü mamasıdır. Zengin mineral ve vitamin bulunduran keçi sütünün sindirimi de oldukça kolaydır. Bebekler açısından en önemli işlevlerden biri olan kolay sindirilebilir olması en önemli tercih sebebidir.

Keçi Sütü Maması

Keçi Sütü Maması Nasıl Yapılır?

Çeşitli markaların çeşitli ürünleri olmakla beraber benim kullandığım Topfer markalı ürünün yapılışı şu şekilde. Diğer ürünlerin paketleri üzerinde mutlaka tarifleriyle ilgili bir not vardır.

  • 450 ml kaynatılmış süt
  • 17 ölçü kaşığı topfer markalı organik süt
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt

Kaynayan suyu 50 dereceye kadar soğuttuktan sonra 17 kaşık topfer organik devam sütünü ekleyin. Biraz karıştırıp, sütün soğumasını beklemeden yoğurdu ekleyin. Biraz daha karıştırdıktan sonra üzerini bir bezle kapatıp 10-12 saat kadar mayalanmasını bekleyin.

Not: Keçi sütü maması hazırlanışı topfer markalı ürün üzerinden anlatılmıştır. Hepsinde aynı olmayabilir, o yüzden yaparken ürün talimatlarını okumanızda fayda olacaktır.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap