1. Ana Sayfa
  2. Genel

Yabancı Dizi Tavsiyeleri 2016

Yabancı Dizi Tavsiyeleri 2016
0

Başlıklar

Arkadaşlar bildiğim kadarı ile popüler olan tüm diziler izlenmiş durumda, çoğumuz hangi diziyi izlesek diye düşünür. Bende size izlediğim ve tavsiye edeceğim dizileri izlemiş olabilirsiniz ama belki izlemediğiniz birisi vardık illa ki, bende bunları yazmak istedim;

Yabancı Dizi Tavsiyeleri

Luther

Luther dizisini size şöyle anlatayım John Luther başarılı bir komiserdir… İngiltere’de ki suçları başarılı bir şekilde çözmektedir, tabi bunların bazılarını çözerken yasa dışı işlere girmektedir. Esrarengiz bir aile katliamını çözen John, çok farklı bir kadınla tanışır Alice Morgan, tam olarak kadını çözebilmiş değilim nasıl bir manyak olduğunu ama gerçekten aşk, gizem, akıl oyunun bol olduğu bir dizi dizide ki her karakteri ayrı seveceksiniz..

Vikings

Vikings, bu diziyi size şöyle özet geçeyim. Vikingler dönemini anlatan Kral var Earller’in olduğu bir dizidir. Başrol oyuncumuz Ragnar Lothbrok bir çiftçidir aynı zaman da iyi bir savaşçı… Ragnar tek birşeyi kafasına koymuştur, Kuzeye gitmek.. Fakat kimse onu anlamadı pusula yoktur ve bir gezgin sayesinde yönünü bulmayı öğrenmiştir… Köyünün Earl’üne danışmıştır fakat bir daha böyle bir konuyu açmamasını aksi takdirde ceza alacağını söylemiştir, Ragnar çok iyi bir savaşçıydı izinde gidecek çok adam vardı… İngiletere ve Vikingliler arasında ki savaşı anlatan bir dizi… Harikulade çok seviyorum bu diziyi, zaten eski zamanları anlatan diziler çok sevilir kılıç kalkanın yerini hiçbir şey tutmaz ‘_’

The Flash

The Flash, daha yayınlanmadı ama size şöyle söyleyebilirim… Arrow dizisini bilirsiniz orada diziye S.T.A.R laboratuvardan Barry Allen diye bir karakter giriyor ve annesi ve babasının katilini aradığını onun için Arrow’dan yardım istediğini söylüyor… Herneyse istedikleri olmuyor evine, ofisine geldiği zaman gökten bir yıldırım düşüyor bu çocuğun kafasına… Devamını göstermiyordu çocuk öldü sanıyorduk, aslında ölmemiş.. Yeni diziye hazırlıkmış, Sezon finaline giren Arrow yeni bir diziyle geliyor işte o dizi, The Flash yıldırım düşen çocuk aylarca komada kalıyor, ölmüyor. Komadan çıkan Barry kendinde bir gelişme oldugunu hissediyor, kaslar, reflexler, hız… Bakalım merakla bekliyoruz :)

Sherlock

Sherlock, her zaman en iyi filmler arasındadır, ama kimse dizisinin o kadar kaliteli olduğunu tahmin etmez… Bende sizin gibi Sherlock filmi gibi güzel ve eğlenceli olacağını düşünmemiştim, sıkıldığım bir zaman izlemiştim filmini aratmıyor hatta filminden de daha çok seveceksiniz emin olabilirsiniz… Baker Street dahisi Sherlock Holmes iyi seyirler :)

Suits

Suits, bir hiç olan gencin oxford üniversitesinden çıkıp avukat olma yolunu, avukat olup şehrin en iyi avukatı ile çalışmasını anlatıyor. Sıkıcı ofis dizileri sanmayın akıl oyunu çok, izledikçe keyif alacağınız ve insan isteyince neler yapabildiğini anlatıyor.

Revolution

Revolution dizisini anlatmak isterseniz, elektrikler yok diyebilirsiniz… Ama konu o değil devletin yaptığı bir hata yüzünden tüm Dünya’da ki elektrik gider, insanlar hayatta kalmak için cinayetler işlemeye başlar iki arkadaş, can dostu olan Miles ve Monroe başarılı birer askerlerdir, kendilerine krallık bile kurarlar. Bol entrika içeren bir dizidir. İzledikce merak edeceğiniz bir dizi şiddetle tavsiye ediyorum

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap