1. Ana Sayfa
  2. Genel

Bilişim Hakkında Özlü Sözler Kılavuzu

Bilişim Hakkında Özlü Sözler Kılavuzu
0

Bilişim – bilgisayar teknolojisi ile ilgili ünlü kişilerin söylemiş olduğu özlü sözler zaman zaman fenomen haline gelebiliyor. Bizim gibi internet işlerine yeni başlamış, ucundan birşeyler tutturmaya kişileri oldukça motive eden bu deyişler bilinç altına da önemli mesajlar gönderebilmektedir. Örneğin Steve Jobs sözleri, bir Bill Gates sözleri artık klişe haline gelmiş olup, bazı taraflardan da günümüz eğitim sistemini eleştirmiştir. İnsanlar beyninin sınırlarını zorladıkça bu sözlerin adedi artacak, özellikle başarılı insanlar hayatları, sözleri bize yol gösterici olacaktır. İşte sizlere bilgi teknolojileri hakkında söylenmiş özlü sözler kılavuzu;
steve jobs sözleri

“Alexander Graham Bell telefonu icat etmeden önce hiçbir pazar araştırması yapmamıştır.”
Steve Jobs

“Bir bilgisayar kötü bir yöneticiyi iyi bir yöneticiye dönüştüremez. Kötü bir yöneticiyi hızlı, iyi bir yöneticiyi ise çok hızlı yapar.”
Edward Esber

“Korkarım ki bir gün teknoloji, insan etkileşiminin önüne geçecek ve aptal bir nesil ortaya çıkacak.”
Albert Einstein

“İnternet; sınırların, engellerin, bayrakların ve ülkelerin bulunmadığı, taşıdığınız tek pasaport olduğu bir dünyaya giden yol olmalı.”
Carlos Santana

“Mikrobilgisayar işinde olmak, uçurumun bir metre yakınında, saatte doksan kilometre hız yapmak gibidir.”
George Morrow

“Ben zor işler için hep en tembelleri seçerim, çünkü onlar zor işleri hep en basit yol ile çözer.”
Bill Gates

“İyi bir mühendis olmak istiyorsanız, sınavlara çalışmaya daima geç başlayın; bu size zaman yönetimini ve acil durumlarla başa çıkmayı öğretir.”
Bill Gates

Bu özlü sözler sizi hala motive etmiyorsa ortada bir sıkıntı var, yol yakınken bu işlerden sıyrılmanızı öneririm :D Ya da bu konuları ele alan filmleri izlemenizi, göz önünde olan insanların hayat hikayelerini araştırabilirsiniz..

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap