1. Ana Sayfa
  2. Genel

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?
0

Bermuda Şeytan Üçgeni, Amerika ve Porto Riko’yu kapsayan bir alana tekabül etmektedir. Miami sınırlarından itibaren Porto Riko ve Atlantik Okyanusu içersinde ki 500 mile kadar olan alan Bermuda Şeytan Üçgeni olarak adlandırılmaktadır. Buranın lanetli olduğu söylense de, henüz herhangi bir açıklaması yapılmamıştır.Elimize harita alıp baktığımız zaman kısa süre de hemen bu üçgen alanı görebiliriz. Bu bölge de yüzlerce gemi ve uçak batıp, düştüğünü; binlerce insanın kaybolduğunu 100 seneye dayanan rivayetler göstermektedir.

Bermuda Şeytan Üçgeni

Alt kısmında manyetik gücü kapsayan bir mıknatıs olduğu söyleniyor. Bu ne kadar doğru bilinmez, uçakların pek çok sayacını bozarak düşmesine neden olduğunun söylenmesinin yanı sıra; aynı zamanda da gemileri çekerek batırabildiği söylenen sözler arasında.En büyük olay ise “Fligh 19” olayıdır. Bu, Alman donanmasının savaş uçaklarına verilen isimdir ve 1945 yılında da 2. Dünya savaşı olurken, Florida yakınlarında uçarken kaybolan uçakların “herhangi bir hava koşulu sorunu olmamasına rağmen” düşmeleri büyük olay yaratmıştır. Yoğun süren aramalar sonucunda da herhangi bir parçasına dahi rastlanmadı.

Bermuda Şeytan Üçgeninin sırrı çözüldü deniliyor fakat herhangi bir kesin bilgi verilmiyor. Bu nedenden kaynaklı olarak da bazı belgeseller çekilmiş ve sırlarından da bahsedilmiştir. Ne kadar doğru bilinmez, belgeselleri de izleyerek olaylar hakkında daha net ve yakın bilgiler de alabilirsiniz. Bermuda Şeytan Üçgeninin üzerine yazılan bazı kitaplar da mevcuttur.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap