1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Barbar nedir? Barbar Saldırısı ve Yükseltmeleri

Barbar nedir? Barbar Saldırısı ve Yükseltmeleri
0

Clash of Clans oyunu son yılların en fazla oynanan oyunlarından bir tanesidir. Milyonlar tarafından sevilen bu oyunun inceliklerini bilmeniz sizin için avantaj oluşturmaktadır.

BarbarBarbar kışlayı kurduğunuz zaman ilk basabileceğiniz birimdir. Kışlanız 1. seviye iken bile bu birimi ordu kamplarınıza aktarabilirsiniz.
Barbarların yüz ifadelerine bakıldığı zaman savaşa hazır, kızgın bir biçimde bekliyor olacaktır. Oyunu 2 seneye yakın zamandır oynamaktayım ancak ilk defa dikkatli bakınca barbarın iskoç eteği giydiğini fark ettim. Bu ufak ayrıntı mobil versiyonda oynanan oyunlarda neredeyse hiç belli olmuyor.
Barbarlar aynı zamanda Hulk Hogan‘a da çok benzemektedirler.

Barbar Saldırı

Eğer saldırmakta bulunduğunuz köyün duvarları sizi zorlayacak gibiyse ve duvara ulaşmanıza engel olacak birimler bu duvarların çevresine dügün bir şekilde yayılmışsa hiç korkmanıza gerek yok. İlk önce barbarı önden gönderebilirsiniz. Bu sayede Top, Okçu Kulesi gibi savunma unsurları barbarlarınızı hedef alırken sizde arkadan okçu yollayarak birimlere daha uzaktan hasar verme şansını yakalayabilirsiniz. Saldırmakta olduğunuz köy sizi zorlayacak gibi ise barbarlarınızı bol bulmuş gibi önden göndermemenizi şiddetle tavsiye ederim. Özellikle çevre temizliği yaparak savaşa başlamak istiyorsanız önden bir adet dev göndererek hasarları devin almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede barbalarınızında büyük bir çoğunluğu hala hayatta olduğu için o köyde savaşmaya devam edebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız saldırıda emin olun ki düşmanınızı yerle bir edebilirsiniz, ayrıca düşman köyde bulunan ganimetin büyük bir çoğunluğunu da ele geçirebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken elinizde bulunan asker sayısını göz önüne alarak gereken yere gerektiği kadar asker yollamanız olacaktır.

Barbar Savunma Stratejisi

Klan kalenize savunma amaçlı barbar koyabilirsiniz. Barbarlar okçu gibi hem hava birimlerine, hemde kara birimlerine hedef alamazlar. Sadece kara birimlerine nişan alıp onlara saldırabilirler. Barbarların canları okçudan fazla olduğu için düşmanınızı daha rahat bir şekilde yavaşlatabilirsiniz. Bu sayede kazanmalarına engel olabilirsiniz. Barbarların kapladığı alan bir kişilik olduğu için klan kalenize çok sayıda barbar alabilirsiniz.

Barbar Seviyeleri ve Yükseltmeleri

Barbar Seviyeleri

Barbarlar 3. seviyeye geldiklerinde kafalarına bant takmaya başlarlar. Kılıçları 1. ve 2. seviyeye nazaran daha kalın bir görüntü sergilemektedir.

Barbarlar 5. seviyede eski kılıçlarını atarlar ve bronz bir kılıç ile kaldıkları yerden devam ederler. ( Viking miğferini de unutmamak gerekir. )

Barbarlar 6. seviyede siyah demir bir kılıca sahip olurlar ve yüz maskesi takarak kendilerini kamufle ederler.  Üstlerinde taşıdıkları donanımlar daha koyu renklere dönüşür.

Barbarlar 7. seviyede açık gri bir kılıç kullanmaya başlarlar bu bir nevi gümüş sayılabilir. Altın işlemeli bir miğfer kullanmaya başlarlar. Bileklerinde bulunan dikenli bileklikler artık siyah rengine sahip olurlar.

Unutmadan söylemek isterim fark etmişsinizdir ki clash of clans oyunun sembolünde bizim meşhur barbarın kafası bulunmakta. Bu da oyuna yeni başlayanlar için en iyi birim bu tüm paramızı buna yatıralım mesajı vermektedir. Siz siz olun böyle bir hataya düşmeyin. İlerleyen zamanlarda çok daka sağlam ve güçlü birliklerle karşılaşacağız.
Seviye 1 de, saniye başına verilen hasar 8 dir. Hasar puanı 45 dir. eğitim maliyeti 25 iksirdir.Seviye 2 de, saniye başına verilen hasar 11 dir. Hasar puanı 54 dir. eğitim maliyeti 40 iksirdir. Yükseltmek için 50.000 İksir harcamanız gerekmektedir.Seviye 3 de, saniye başına verilen hasar 14 dir. Hasar puanı 65 dir. eğitim maliyeti 60 iksirdir. Yükseltmek için 150.000 İksir harcamanız gerekmektedir.Seviye 4 de, saniye başına verilen hasar 18 dir. Hasar puanı 78 dir. eğitim maliyeti 80 iksirdir. Yükseltmek için 500.000 İksir harcamanız gerekmektedir.Seviye 5 de, saniye başına verilen hasar 23 dir. Hasar puanı 95 dir. eğitim maliyeti 100 iksirdir. Yükseltmek için 1.500.000 İksir harcamanız gerekmektedir.Seviye 6 de, saniye başına verilen hasar 26 dir. Hasar puanı 110 dir. eğitim maliyeti 150 iksirdir. Yükseltmek için 4.500.000 İksir harcamanız gerekmektedir.Seviye 7 de, saniye başına verilen hasar 30 dir. Hasar puanı 125 dir. eğitim maliyeti 200 iksirdir. Yükseltmek için 6.000.000 İksir harcamanız gerekmektedir.

Unutmadan, sıfırdan başlamak istemeyenler için hazırladığımız Clash of Clans Bedava Çarlar konusuna bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap