1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Saints Row İncelemesi

Saints Row İncelemesi
0

Bugün sizlere yeni olmayan fakat yeni yeni ünlenmeye başlayan bir oyundan bahsedeceğim. Oyunumuzun adı Saints Row… Oyun “Saint Row 1” olarak sadece Xbox ürünü adı altında satışa sunulmuştu. Sonrasında beğeni toplamasıyla beraber diğer serilerinde Playstation ve bilgisayar oyunu olarakta piyasaya sunmuştur. Oyun içerik olarak çoğu benzerliği ile “Grand Theft Auto” Oyununu andırmaktadır. İki oyunun birbirine benzemesinin ilk nedeni ise “Open World” olmasıdır. Fakat gel gelelim görev yapısı ve grafik olarak kendisine tamamen yeni bir oluşum yaratmıştır. Çılgınca gözüken bir yapıya sahip olan bu oyunda sanıyorum amaç renk zenginliği ve göze hitap eden bir sunum yaratmaktır. Öncelikle oyunculardan en çok topladığı beğeni ana kahramanı tamamen kişinin tasarımına bırakmış olmasıdır. Şahsen bende oynadığımda dikkatimi çeken ilk olay karakteri tasarlayabilmem olmuştur. Oyun içindeki görevlerin çoğu saygı kazanma ve çete savaşlarında üstün gelmeyi betimleyen görevlerdir.

saints row

Oyuna ilk başlandığında gözlerimizin böyle bir oyuna alışkın olmamasından ötürü düşük sevide bir oyun gibi gözükecektir. Fakat başlangıç görevinin ortasında oyunun gidişatını merak ederek, oyunu kısa süre içinde bitireceğinize eminim.Oyun içinden bilgiler verecek olursak;Oyuna karakterinizin geleceğini alt üst edecek bir banka soygunuyla başlıyorsunuz. Bu görev sonrasında hayatınızı oturtabilmek ve saygınlık elde edebilmek için en şiddetli çatışmaların arasına atılıyorsunuz. Çetenizi bir araya getiriyorsunuz ve diğer insanlara şehrin asıl sahibinin kim olduğunu açık açık gösteriyorsunuz…

Saints Row ‘da neler var?

Oyun içerisinde kıyafet mağazası, silah dükkanı, araba modifiye merkezi, karakter görünümünü değiştirebilmek için sağlık merkezi ve size sürekli nakit para kazandırmak için var olan dükkanlar ve şirketler bulunmaktadır. Oyuncuyu sıkmamak için görevler dışında yapabileceğiniz her şey düşünülmüş gibi… Dövüşler Smack Down benzeri hareketlerden oluşmaktadır. Ayrıca karakterinize giydirdiğiniz kıyafetlerin renk ayarlamalarını bile yapabiliyorsunuz. Buna da bir örnek gösterecek olursak, izlediğim “Arrow” adlı yabancı dizinin kahramanına benzettiğim bir karakter oluşturdum. Aşırı benzemese de sizde bu tarz karakterler oluşturabilirsiniz…Oyunda ayrıca belirtmek istediğim bir güzellik ise araçlara bindiğinizde radyoda çalan şarkılardır. Şarkıları nereden bulabilirim diye düşünürken birde baktım ki oyunun yapımcıları bunu da düşünmüş ve radyo listesine girdiğinizde tüm müziklerin sanatçıları ve isimleri karşınıza çıkıyor. fotoğraflara baktığınızda grafikler kötü gözükebilir bu tamamen benim bilgisayarımdaki ayarlardan kaynaklıdır. Oyunu istediğiniz görsellik seviyesinde oynayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap