1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Android, iOs Yönlendirme Virüsü ve Kurtulma Yolları

Android, iOs Yönlendirme Virüsü ve Kurtulma Yolları
0

Son zamanlarda ben dahil bir çok android ve ios kullanıcısının müzdarip olduğu istenmeyen sitelere yönlenme problemini çözmek için neredeyse bütün antivirüs uygulamalarını denedim bununla birlikte internette sunulan bütün yöntemleri uyguladım bunların sadece biri işe yaradı.Ben yine de tüm önerilen yöntemleri sizlere sunacağım ve hangisi işinize yararsa yorumda belirtiniz.

Android – iOS Virüsü Temizleme Yöntemleri

Android , iOS Yönlendirme Virüsü1. Yöntem: Android Browser, Safari, Chrome, Opera ve ya herhangi bir tarayıcı kullanıyorsanız wifi ve mobil veriyi kapatın, ardından geçmişi ve çerezleri temizleyin. Ardından mobil cihazınızı Eset Mobile Security Antivirüs uygulamasıyla taratın.

2. Yöntem; Tp-link modemlere bulaşan bir virüs, hem bilgisayar hem telefonlar üzerinden bir çok siteye girişi engelliyor ve istenmeyen sitelere yönlendiriyor.Bu virüsten kurtulmak için: Öncelikle modeminizi resetleyin (kapatıp açmak değil, reset tuşuna uzunca basın ve ışıkların sönmesini bekleyin.) Bu işlem sonrasında modemi tekrar kurmanız gerekecek! Modemi sıfırladıktan sonra modem arayüzünüze bağlanın (tarayıcınıza 192.168.1.1 yazıp enter’a tıklayın). Bu aşamadan sonra modem giriş formu açılacak, genellikle tp-link modemlerin kullanıcı adı admin, şifre admin ve ya ttnet şeklindedir. Panele giriş yaptıktan sonra modemin default kullanıcı adı ve şifresini değiştirin, ardından modemi kurun ve yönlendirme virüsüne elveda diyin!

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap