1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Clash Royale Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Clash Royale Bilgisayarda Nasıl Oynanır?
0

Supercell’in keyif alınarak oynanan bir mobil oyunu Clash of Clans’ın ardından geliştirdiği yeni oyun Clash Royale heyecan yaratmıştır. Mobil platformların sevilen oyununun henüz PC’ye uygun versiyonu yayınlanmamıştır. Android ve İOS işletim sistemlerine sahip İPhone, iPad gibi cihazlarda birden fazla oyuncuyla oynanabilen Clash Royale eğlenceli bir kart oyunudur. Mobil cihazlarda oynanabilen bu oyunun bilgisayarlar için versiyonu olmasa da bazı yöntemlerle kısıtlamaların kaldırılması ile PC’den de oynanabilmektedir.

Clash Royale Bilgisayardan Oynama

Clash Royale Bilgisayarda Nasıl Oynanır diyenler öncelikle Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda Android uygulamaları için geliştirilen oyun ve çeşitli uygulamaları oynanmasını sağlayan Bluestacks adlı yazılımın yüklemelidir. Bu yazılımla bir bilgisayarda sanal olarak Android işletim sistemi çalışabilmektedir. Yazılımın kurulmasından sonra çalıştırılarak açılmalı, bazı ayarlar yapılmalıdır. Yazılımın ana ekranı içerisindeki rastgele bir uygulamaya tıklanınca başlangıç ayarlarıyla ilgili sayfaya (One time Setup) geçilecektir.

BlueStacks Android for Windows Logo

Ekranın sağ altındaki “Continue” yani devam tuşuna tıklanmalı, başlangıç ayarları yapılandırılmalıdır. Yine ekranın sağ altındaki iki seçenekte biri olan ‘Yeni hesap” tuşuna tıklanmalıdır. Karşınıza çıkan isim ve soyisim ( gerçek isim, soyadı olmak zorunda değil) kısmı doldurulup sağ altta görülecek olan ileri yön okuna basılmalıdır. Şimdi de kullanıcı hesabını tamamlamak için bir e-posta hesabı oluşturulmalı, yine sağ alttaki ileri yön okuna tıklanmalı, en az 8 karakterli bir şifre belirlenmelidir.

Yönlendirmeler takip edilerek başlangıç ayarlarınız bitince Bluestacks’in arama yapılacak kısmını kullanarak “Google Oyunlar Uygulaması” arayıp yüklemeli, ardından aynı şekilde “Clash Royale” yazıp aramalı, bu uygulamayı da indirilmelidir. Bunu da başardıysanız artık bilgisayarınızdan doyasıya Clash Royale oyunu oynayabilir, eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

2007 'den beri web projeleri geliştiriyorum. Özellikle güncel blog alanında yaptığım sitelerle bir yerlere geldim. Birkaç yıl ara verdikten sonra tekrar blogsijen.com' u açarak kafamı rahatlatmayı, sizleri bilgilendirmeyi düşünüyorum.

Yorum Yap