1. Ana Sayfa
  2. Genel

Starbucks Kahvelerindeki Kafein Oranları Ne Kadar?

Starbucks Kahvelerindeki Kafein Oranları Ne Kadar?
0

Başlıklar

Starbucks kahvelerindeki kafein oranları sıklıkla merak edilmekte. En sık tüketilen Starbuck kahvelerinin kafein oranlarına göz atalım.

Şüphesiz ki birçok kişi günlük kahvesini sıklıkla Starbucks’tan almakta. Starbucks, an itibariyle Türkiye’de en çok faaliyet gösteren kahve zinciri olarak biliniyor. Bu bağlamda ilgili kuruluşun kahvelerindeki kafein oranları da bir hayli önemli. Her Starbucks kahvecisinde kafein oranları aşağı yukarı aynıdır. Zira Starbucks’ın en büyük iddiası her satış noktalarında aynı hizmeti vermeleri olmakta. 

Starbucks Kahvelerindeki Kafein Oranları

En sık tüketilen kahve çeşidi olan venti boy filtre kahvede kafein oranı yaklaşık 387 mg. Soğuk venti boy filtre kahvede bu oran 330mg civarında. En sık tüketilen kahve çeşidi olan filtre kahveyi satın alırsanız günlük kafein limitinizin üçte birini almış olursunuz.

Starbucks Filtre Kahvede Ne Kadar Kafein Var?

Özellikle yaz aylarında sıkla tüketilen Cold Brew içerisinde venti boy için 266 mg kafein mevcut. Bu bağlamda Cold Brew’in daha az kafein tüketmek isteyenler için güzel bir alternatif olduğunu belirtelim. Hem sert içimli ve hem de az kafeinli bir alternatif arıyorsanız ilgili kahve çeşidi tam size göre.

Starbucks Kahvelerindeki Kafein Oranları: Amerikano ve Cold Brew

Amerikano kahvede venti boy için 300 mg kafein mevcut. Hem soğuk ve hem de sıcak Amerikano kahvede bu oranlar aynı. Sert içimli kahve severlerin en iyi alternatiflerinden olan Amerikano’da durum bu şekilde.

Mocha, Latte, Macchiato Kafein Oranları

Mocha türündeki kahvelerin venti boyutunda ise kafein oranı 140 ve 180 mg arasında değişiyor. Bu bağlamda Mocha’ların kafein yoğunlukla kahveden daha çok tatlı bir içecek olarak değerlendirilmesi doğru olacaktır. Zira Starbucks’ta mochalarını kahveden ziyade tatlı içecek olarak pazarlamakta. Fakat elbette ki içeriğindeki az kafein oranı da önemli bir etken.

Macchiato, Latte ve benzeri tatlı türlerinin venti boyunda da kafein oranı 140 ve 170 arasında değişiyor. Eğer sert ve uyku açıcı bir kahve arıyorsanız daha az tatlı olan kahvelere yönelmenizi öneriyoruz. Zira bu tip kahveler en yüksek kafein oranına sahip içecekler olmaktalar. Eğer kahvenin yanı sıra farklı ve sıra dışı mutluluk yolları arıyorsanız mutlu olmanın yolları yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Yazar Hakkında

Birkaç yıldır bu sektörde, çeşitli sitelerde editörlük yapmaktayım. Teknoloji ve güncel hayatta karşılaştığımız problemlere çözüm sağlayacak yazılar yazıyorum.

Yorum Yap